США планують продати Ізраїлю озброєння на суму $8 млрд, – Axios

Джерело: Axios

Державний департамент США неофіційно поінформував Конгрес про запропоновану угоду з Ізраїлем на 8 мільярдів доларів, що включатиме боєприпаси для винищувачів, ударних вертольотів, а також артилерійські снаряди, стверджують джерела Axios.

Це, ймовірно, останній продаж зброї Ізраїлю за адміністрації Байдена. Угода є довгостроковою. Частину боєприпасів можуть продати з наявних запасів США, але більшість постачань займе кілька років.

Угода включає ракети AIM-120C-8 AMRAAM, артилерійські снаряди 155 мм, ракети Hellfire для вертольотів, а також бомби малого діаметра та інші боєприпаси.

Продаж спрямований на підтримку довгострокової безпеки Ізраїлю та забезпечення захисту від повітряних загроз, зокрема від безпілотників і атак з боку Ірану.

Зазначається, що продаж зброї відбудеться після заяв прем’єр-міністра Ізраїлю Беньяміна Нетаньягу про те, що чинний президент США Джо Байден нібито наклав на Ізраїль “мовчазне” ембарго на постачання зброї.

  • Переговори між Ізраїлем і ХАМАС щодо припинення вогню і звільнення заручників у Газі завершені на 90%, але залишаються ключові питання, які необхідно вирішити, поінформував високопоставлений палестинський чиновник, який бере участь у перемовинах.

У США федеральні працівники використовують емодзі ложки, підтримуючи один одного у прагненні “встояти на позиціях”, здійснюючи супротив адміністрації Дональда Трампа та Департамент урядової ефективності (DOGE), який очолив американський винахідник та мільярдер Ілон Маск.

Сполучені Штати вперше погодилися спорядити Ізраїлю одну з найпотужніших неядерних бомб — MOAB, відому як “матір усіх бомб”. Це рішення ухвалив президент Дональд Трамп, продовжуючи свою жорстку політику на Близькому Сході.

Росія проводить приховані маневри з міжконтинентальними балістичними ракетами “Ярс” у Поволзькому регіоні.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 6 лютого.  Від початку цієї доби відбулося 89 бойових зіткнень. 

Вищий антикорупційний суд 5 лютого задовольнив позов Міністерства юстиції до колишнього охоронця Віктора Януковича В’ячеслава Заневського про застосування санкції, передбаченої пунктом 1-1 частини першої статті 4 Закону “Про санкції”.