США планують вперше внести жирафів до списку видів під загрозою зникнення

Джерело: The Guardian

Уряд США вперше пропонує надати жирафам статус виду, що перебуває під загрозою зникнення. Це дозволить обмежити імпорт частин тіл жирафів до США, включно зі шкурами, кістками, мисливськими трофеями та іншими виробами.

Як розповіли у виданні, за останні десятиліття чисельність жирафів зменшилася більш ніж на 40% –через втрату середовища проживання, браконьєрство та кліматичну кризу. Станом на сьогодні в світі залишилося близько 69 тисяч дорослих особин, що проживають переважно на південь від Сахари.

Служба рибних ресурсів і дикої природи США пропонує додати до списку п’ять підвидів жирафів. Очікується, що три підвиди північного жирафа отримають статус виду, що перебуває під загрозою зникнення, оскільки їх чисельність знизилася на 77% з 1985 року. Ще два підвиди зі Східної Африки будуть визнані такими, що перебувають під загрозою.

Зазначається, що браконьєри часто полюють на жирафів заради їхнього м’яса, шкур, хвостів та інших частин тіла, які використовуються для створення килимів, аксесуарів, прикрас, а також обкладинок для книг. У США такі вироби досі активно імпортуються.

Громадське обговорення ініціативи триватиме до 19 лютого. Екологи привітали цей крок. Водночас вони висловлюють побоювання, що зміни у політичній владі, зокрема прихід до влади Дональда Трампа, можуть загальмувати реалізацію ініціативи, яка є критично важливою для збереження популяції цих унікальних тварин.

Влада Франції офіційно звинуватила військову розвідку Російської Федерації у причетності до серії кібератак, які тривали протягом десятиліття. Мова про діяльність хакерського угруповання APT28 (відомого як Fancy Bear), котре пов’язують з атаками на урядові ресурси в Європі та США.

У ніч на 30 січня бойовий гелікоптер Black Hawk зіткнувся з літаком American Airlines неподалік від Вашингтона зокрема й через те, що його пілотеса не виконала вказівку другого пілота змінити курс.

Білий дім засудив рішення компанії Amazon відображати вартість впроваджених президентом США Дональдом Трампом мит у цінниках товарів, назвавши його “ворожим актом”.

Учора, 28 квітня, в Миколаївській області поліція прибула на виклик щодо сімейного конфлікту. Під час втечі кривдник дістав гранату й кинув її в бік правоохоронців. Четверо отримали поранення. Один із них — 21-річний Максим Рижко — загинув на місці. У нього залишилися дружина і немовля. Його донька ніколи не побачить батька. І це — трагедія.

Мінрозвитку оновило дату тимчасової окупації Маріуполя з 4 березня на 21 травня 2022 року. Відповідний наказ пройшов всі необхідні етапи погодження та набрав чинності.