США продовжили заборону заходити у свої порти суднам, пов’язаним із Росією

Джерело: сайт Білого дому

Президент США Джо Байден продовжив на ще один рік заборону на вхід до американських портів для суден, пов’язаних з Росією.

“Я зберігаю на один рік національний надзвичайний стан щодо регулювання стоянки та руху пов’язаних із Росією суден у порти Сполучених Штатів, викладених у Прокламації 10371”, – йдеться у заяві Байдена.

На сайті Білого дому акцентується, що політика та дії російського уряду, спрямовані на продовження агресивної війни проти України, надалі створюють надзвичайну ситуацію через порушення міжнародних стандартів, що стосуються Сполучених Штатів.

У квітні 2022 року США вже ввели заборону на вхід суден, пов’язаних з РФ, до своїх портів, відповідно до подібного кроку, зробленого Європейським Союзом.

Це означає, що жоден корабель, що під прапором Росії чи належить російським громадянам або компаніям, не може в’їжджати в американські порти або стояти біля узбережжя. У квітні 2023 року Байден також продовжив заборону ще на один рік.

4 лютого представники Європейської комісії, Європейської служби зовнішніх справ, Ради Європи, України та 37 держав погодили головні параметри для створення спеціального трибуналу щодо злочину агресії РФ проти України.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 4 лютого. З початку доби відбулося 80 бойових зіткнень. Найгарячішою була ситуація на Покровському, Торецькому напрямках та на Курщині.

Верховна представниця Євросоюзу з закордонних справ Кая Каллас заявила, що трибунал для лідера РФ Володимира Путіна працюватиме, навіть якщо президент США Дональд Трамп досягне мирних переговорів з господарем Кремля щодо України.

Президент Володимир Зеленський в інтерв’ю Пірсу Моргану розповів про втрати під час повномасштабної війни з Росією та оцінив реальність повернення всіх окупованих ворогом територій.

Російський опозиційний політик Михайло Ходорковський та підприємець Борис Зімін допоможуть російськомовним медійним, правозахисним, аналітичним та гуманітарним проєктам, які працюють в Україні, і залишилися без фінансування від Держдепу США.