США шукають потенційних шпигунів у російській владі – The Hill
Джерело: The Hill
США разом зі своїми союзниками намагаються використати “слабкі місця” у владі президента Росії Володимира Путіна, вербуючи російських високопосадовців для шпигунства на користь Заходу.
Як пояснили у виданні, ці зусилля набувають нової актуальності після нетривалого збройного заколоту ПВК “Вагнер”, очолюваного Євгеном Пригожиним.
Директор ЦРУ Вільям Бернс у своєму зверненні до потенційних шпигунів серед російських еліт наголосив, що розкол надав “можливість, яка буває раз на покоління, щоб використати тріщини у вищих ешелонах Москви”.
“Я думаю, що Путіну вже трохи неспокійно і він озирається через плече”, – прокоментував Бернс.
Зазначено, що пропозиція глави ЦРУ прозвучала невдовзі після заклику директора британської служби зовнішньої розвідки МІ6, який звернувся до невдоволених війною в Україні росіян з проханням “поділитися своїми секретами із західними спецслужбами”
“Сьогодні є багато росіян, які мовчать, але нажахані, дивлячись на те, як їхня армія руйнує українські міста, виганяє невинні сім’ї з їхніх домівок і викрадає тисячі дітей. Я запрошую їх зробити те, що інші вже зробили за останні 18 місяців, і об’єднати зусилля з нами. Наші двері завжди відкриті”, – зауважив Мур.
Ці публічні заяви ґрунтуються на попередніх зусиллях розвідувальних служб, зокрема ЦРУ і ФБР, які також неодноразово намагалися звернутися до росіян, незадоволених путінським режимом.
Як повідомляється, мета полягає в тому, щоб вийти на російських посадовців, які служать у критично важливих сферах, таких як армія, розвідувальні служби, розробка технологій або на ділових партнерів, які пов’язані з цими галузями.
- Директор Центрального розвідувального управління США Вільям Бернс заявив, що залишається оптимістом щодо того, що Україна зможе просунутися у контрнаступі проти Росії. До таких висновків він дійшов, перевіривши розвіддані.
- У російського президента Володимира Путіна не було іншого вибору, окрім як домовитися з лідером ПВК “Вагнер” Євгеном Пригожиним, аби покласти край повстанню минулого місяця, заявив глава британської служби MI6 Річард Мур.
Українські десантники разом з іншими підрозділами в Курській області Росії захопили в полон 21 військовослужбовця армії окупантів.
4 лютого представники Європейської комісії, Європейської служби зовнішніх справ, Ради Європи, України та 37 держав погодили головні параметри для створення спеціального трибуналу щодо злочину агресії РФ проти України.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 4 лютого. З початку доби відбулося 80 бойових зіткнень. Найгарячішою була ситуація на Покровському, Торецькому напрямках та на Курщині.
Верховна представниця Євросоюзу з закордонних справ Кая Каллас заявила, що трибунал для лідера РФ Володимира Путіна працюватиме, навіть якщо президент США Дональд Трамп досягне мирних переговорів з господарем Кремля щодо України.
Президент Володимир Зеленський в інтерв’ю Пірсу Моргану розповів про втрати під час повномасштабної війни з Росією та оцінив реальність повернення всіх окупованих ворогом територій.