США шукають потенційних шпигунів у російській владі – The Hill
Джерело: The Hill
США разом зі своїми союзниками намагаються використати “слабкі місця” у владі президента Росії Володимира Путіна, вербуючи російських високопосадовців для шпигунства на користь Заходу.
Як пояснили у виданні, ці зусилля набувають нової актуальності після нетривалого збройного заколоту ПВК “Вагнер”, очолюваного Євгеном Пригожиним.
Директор ЦРУ Вільям Бернс у своєму зверненні до потенційних шпигунів серед російських еліт наголосив, що розкол надав “можливість, яка буває раз на покоління, щоб використати тріщини у вищих ешелонах Москви”.
“Я думаю, що Путіну вже трохи неспокійно і він озирається через плече”, – прокоментував Бернс.
Зазначено, що пропозиція глави ЦРУ прозвучала невдовзі після заклику директора британської служби зовнішньої розвідки МІ6, який звернувся до невдоволених війною в Україні росіян з проханням “поділитися своїми секретами із західними спецслужбами”
“Сьогодні є багато росіян, які мовчать, але нажахані, дивлячись на те, як їхня армія руйнує українські міста, виганяє невинні сім’ї з їхніх домівок і викрадає тисячі дітей. Я запрошую їх зробити те, що інші вже зробили за останні 18 місяців, і об’єднати зусилля з нами. Наші двері завжди відкриті”, – зауважив Мур.
Ці публічні заяви ґрунтуються на попередніх зусиллях розвідувальних служб, зокрема ЦРУ і ФБР, які також неодноразово намагалися звернутися до росіян, незадоволених путінським режимом.
Як повідомляється, мета полягає в тому, щоб вийти на російських посадовців, які служать у критично важливих сферах, таких як армія, розвідувальні служби, розробка технологій або на ділових партнерів, які пов’язані з цими галузями.
- Директор Центрального розвідувального управління США Вільям Бернс заявив, що залишається оптимістом щодо того, що Україна зможе просунутися у контрнаступі проти Росії. До таких висновків він дійшов, перевіривши розвіддані.
- У російського президента Володимира Путіна не було іншого вибору, окрім як домовитися з лідером ПВК “Вагнер” Євгеном Пригожиним, аби покласти край повстанню минулого місяця, заявив глава британської служби MI6 Річард Мур.
Москва готова до мирних переговорів з Україною на основі так званих “Стамбульських домовленостей”, заявив глава РФ Володимир Путін.
Під час саміту G7, президент США Дональд Трамп був “надзвичайно вражений та сповнений ентузіазму” через результати далекобійних атак України по цілях углиб території Росії. Також глава Білого дому погодився на посилення санкцій проти російського енергетичного сектору.
Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що Москва більше не вважає США “об’єктивним посередником” у контексті війни проти України та звинуватив Вашингтон у посиленні тиску на Росію.
В Україні стартував перший етап трансформації Сил оборони, у межах якого запровадили нові мотиваційні контракти для військовослужбовців і цивільних.
Росія розглядає можливість імпорту бензину та дизельного пального, а також запровадження субсидій для стримування цін на тлі дефіциту, спричиненого українськими ударами по нафтопереробних заводах.