США скасували санкції проти дружини російського мільярдера Ротенберга

Джерело: OFAC

США виключили дружину російського мільярдера Бориса Ротенберга — Каріну Ротенберг з санкційного списку (SDN). Попри те, що жінка перебувала під американськими обмеженнями з 2022 року, вона залишалася поза санкціями ЄС, хоча на неї оформлена значна частина західних активів російського мільярдера.

Хто така Каріна Ротенберг і чому вона потрапила під санкції

Уроджена Каріна Гапчук, має громадянство США щонайменше з 2013 року. Вона вийшла заміж за Бориса Ротенберга у 2009 році та стала власницею частини його нерухомості в Європі.

У 2022 році жінку внесли до санкційного списку США, що забезпечило конфіскацію її будинку американським банком через борги. Водночас Європейський Союз не запроваджував на неї обмеження, що дозволило їй безперешкодно подорожувати та жити в Європі.

Згідно з даними джерел, Каріна Ротенберг володіє половиною всієї західної нерухомості свого чоловіка, зокрема маєтком у французькому Муан-Сарту площею 30 гектарів. У 2014 році його оцінювали у 17 мільйонів євро. Тоді як загальна вартість активів Ротенбергів у Монако та Франції перевищує 60 мільйонів євро.

Активи

Попри повномасштабну війну Росії проти України та санкції, Каріна Ротенберг не відмовлялася від розкішного способу життя. У 2023 році вона публікувала відео з елітного курорту Рокбрюн-Кап-Мартен на південному сході Франції, де займалася пілатесом.

Крім нерухомості, жінка володіє конюшнями в Європі та керує Федерацією кінного спорту Москви. У власності Ротенбергів знаходяться щонайменше 24 коней, деякі з яких коштують до 900 тисяч євро.

До 2022 року дружина Ротенберга допомагала йому фінансами через позики у філіях російських банків за кордоном. Формально не пов’язаний із бізнесменами офшор, записаний на колишнього охоронця мільярдера Олександра Козлова, розміщував депозит у кіпрському відділенні “Промсвязьбанку”, а банк під заставу цього депозиту видавав позику Каріні Ротенберг.

Санкційна політика США та ЄС

Попри зняття санкцій з дружини олігарха, США розширили свій санкційний список, додавши нові імена: Юрія Бєлякова, В’ячеслава Віданова та російські компанії “Едісон”, “Колібрі груп” і “Скай Фрейм”. Також під обмеження потрапив російський балкер AM Theseus.

Крім того, стало відомо, що Євросоюз зняв санкції з російського мільярдера Дмитра Пумпянського (статки — 3,3 мільярда доларів), його дружини Галини та сина Олександра. Вони перебували під санкціями три роки.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Підсанкційний Кирил Дмітрієв: Роль головного лобіста Кремля у переговорах РФ та США

Довідка. Борис Ротенберг — співвласник та член ради директорів “СМП Банку”, віцепрезидент Федерації дзюдо Росії, засновник та керівник програми розвитку російського автоспорту SMP Racing. Він та його рідний брат Аркадій особисто знайомі з президентом Росії Володимиром Путіним. Санкції проти Ротенберга запровадили ЄС, США, Канада, Японія тощо.

Служба зовнішньої розвідки України фіксує перехід у гостру фазу ворожої інформаційної операції, яку веде РФ проти України. Зауважується, що мета – ліквідувати українську державність не на полі бою, а “у головах людей”: через делегітимізацію української влади, знецінення демократичних інституцій та нав’язування зовнішнього політичного сценарію з ознаками контрольованої капітуляції.

Глава Офісу президента України Андрій Єрмак повідомив, що у межах Bring Kids Back UA вдалося повернути ще одинадцятьох дітей з тимчасово окупованих територій та території РФ.

Нова зустріч Контактної групи з питань оборони України у “форматі Рамштайн” відбудеться 11 квітня у Брюсселі під головуванням Великої Британії та Німеччини.

Україна у березні експортувала товарів на понад $3,6 млрд  — це на 4,5% більше, ніж у березні минулого року, та на 18% більше проти лютого 2025 року. Тоді як усього за перший квартал 2025 року експорт товарів сягнув майже $9,9 млрд. 

2 квітня прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що загальний дефіцит фінансування потреб на відбудову України у 2025 році становить майже $10 млрд.