США сподіваються розпочати поставки танків Abrams до України у вересні – Politico

Джерело: Politico з посиланням на шістьох американських посадовців

За інформацією ЗМІ, у серпні США планують передати декілька танків Abrams до Німеччини, де вони пройдуть остаточний ремонт і вже у вересні будуть доставлені в Україну.

Інформація про поставки у серпні та вересні демонструє найбільш конкретний часовий проміжок потрапляння американських танків на поле бою в Україні. Раніше у Пентагоні повідомляли, що їхні танки з’являться в Україні “десь восени”.

Сполучені Штати передадуть Україні старішу версію танків M1A1 замість сучаснішої версії A2, оскільки їх поставка до України тривала б рік.

Адміністрація Байдена заявила, що хоче доставити більше зброї в Україну якомога швидше, як для допомоги в контрнаступі, так і для зміцнення оборони країни в довгостроковій перспективі. Окрім танків, США хочуть розпочати навчання українських пілотів на винищувачах F-16 до поставки бойових літаків, можливо, до кінця року.

Початкова партія включатиме від шести до восьми танків, сказав представник галузі та помічник Конгресу. Загалом США планують відправити 31 танк, рівно стільки ж, скільки є українських батальйонів.

Перш ніж українські сили зможуть почати експлуатацію танків, вони мають завершити приблизно 10-тижневий курс навчання 31 навчальному танку на армійській базі Графенвер у Німеччині. За словами окремого чиновника міністерства оборони США, навчання українців має завершитись у серпні.

Деякі посадовці вважають, що перші Abrams можуть прибути до України вже у серпні, проте такі прогнози надто оптимістичні.

Танки не нові, натомість старіші транспортні засоби позбавляються найбільш чутливих технологій, включаючи в деяких випадках секретну броню зі збідненого урану, перш ніж їх можна буде відправити в Україну.

Проте постачання танків – це не лише їх доставка та навчання військових. Один з посадовців Пентагону розповів про необхідність ширшого оснащення та довгострокової підтримки України. Він пояснив, що США працюють з європейськими союзниками над створенням об’єктів важкого технічного ремонту, насамперед для бойових ушкоджень танків та іншої важкої бронетехніки, переданої Україні.

Міцна броня та потужне озброєння Abrams могли б допомогти українським військам прорватися на півдні та сході, де ведуться гострі бої, де війська шукають слабкі місця.

  • Генерал-лейтенант Оперативного управління Об’єднаного штабу Міноборони США Дуглас Сімс переконаний, що танки Abrams допоможуть Україні перехопити ініціативу на полі бою.

У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 25 квітня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 116 боєзіткнень.

У Павлограді російські окупанти знищили базу Медичного Добровольчого Батальйону “Госпітальєри”. Про це повідомила засновниця батальйону, народна депутатка з фракції “Європейська Солідарність” та медикиня-доброволиця Яна Зінкевич. Вона також оголосила про збір коштів для створення нової бази батальйону.

24 квітня два комітети Європейського парламенту — з питань промисловості, досліджень та енергетики, а також з питань безпеки й оборони — визначили власну позицію щодо законодавчої ініціативи про створення Європейської програми оборонної промисловості (EDIP). Профільні комітети підтримали законопроєкт, спрямований на зміцнення європейської оборонної промисловості, збільшення виробництва зброї та посилення підтримки України.

Адміністрація Дональда Трампа передала українській стороні так звану “остаточну пропозицію” щодо завершення війни з Росією, яка передбачає суттєві поступки Кремлю. Зокрема, США нібито готові визнати Крим російською територією та фактичний контроль Росії над значною частиною окупованих територій.

Армія РФ застосовує балістичні ракети “Іскандер” та північнокорейські KN-23 з касетними боєголовками, що призводить до масових жертв серед цивільного населення України, заявив керівник Центру протидії дезінформації при РНБО Андрій Коваленко після масованої атаки росіян у ніч на 24 квітня.