США та Китай погодились працювати над зустріччю Байдена та Сі – Reuters

Джерело: Reuters

США та Китай погодилися працювати разом над зустріччю президента США Джо Байдена і президента Китаю Сі Цзіньпіна у листопаді, повідомили офіційні особи США після багатогодинної зустрічі між міністром закордонних справ Китаю Ван І та високопоставленими американськими дипломатами у Вашингтоні.

Під час першого візиту міністра закордонних справ Китаю до Вашингтона з 2018 року, Ван І також зустрівся з Байденом. Їх перемовини тривали протягом години і в Білому домі їх назвали хорошою можливістю” для збереження відкритих ліній зв’язку двох країн.

Зустрічі Ван І з держсекретарем США Ентоні Блінкеном і радником США з національної безпеки Джейком Салліваном протягом двох днів загалом тривали дев’ять годин, повідомили представники США, описавши ці взаємодії як “відверті та поглиблені”.

Найвищі помічники Байдена порушили ключові питання, які хвилюють Вашингтон: необхідність відновлення міжвійськових каналів між двома країнами, дії Пекіна у Східному та Південно-Китайському морях, Тайвань, права людини, потік прекурсорів фентанілу та випадки затримання американців у Китаї.

Між Блінкеном і Ван І також відбулися “відверті розмови” щодо конфлікту, що спалахує на Близькому Сході.

Ключовими стали домовленності працювати над зустріччю лідерів США та Китаю на полях саміту Азійсько-Тихоокеанського економічного співробітництва (АТЕС) наступного місяця в Сан-Франциско.

“Ми готуємося до такої зустрічі. Очевидно, що китайські лідери часто публічно підтверджують це набагато ближче до поїздки, тому я залишу китайській стороні з’ясувати, чи зроблять вони це оголошення і коли”, – сказав журналістам на умовах анонімності один із високопосадовців адміністрації Байдена.

Згідно з короткою заявою міністерства закордонних справ Китаю, Ван І сказав Байдену, що метою його візиту було допомогти “зупинити занепад” американсько-китайських зв’язків.

У звітах міністерства закордонних справ щодо зустрічей Ван І з Блінкеном і Салліваном говориться, що “обидві сторони погодилися працювати разом, щоб досягти зустрічі між двома главами держав у Сан-Франциско”.

Триденний візит Вана І відбувся після серії двосторонніх дипломатичних зустрічей в останні місяці, здебільшого на прохання США, спрямованих на порятунок відносин, які стрімко погіршувалися на початку року після збиття США нібито китайської шпигунської кулі.

Конфлікт Ізраїлю та ХАМАС додав свіжої динаміки у складні відносини між США та Китаєм, і Вашингтон сподівається, що Пекін зможе використати свій вплив на Іран, щоб запобігти переростанню у масштабнішу війну на Близькому Сході.

Представники США сказали, що це питання часто підіймалось під час зустрічей Ван І, але неясно, чи вдалося Вашингтону переконати Пекін взяти на себе зобов’язання використати свій вплив, щоб допомогти стримати конфлікт.

  • Лідер республіканців у Сенаті Мітч Макконнелл назвав Китай, Росію та Іран новою “віссю зла” і зазначив, що вони є безпосередніми загрозами для США.
  • Китай перекинув шість військових кораблів на Близький Схід через побоювання, що конфлікт між ХАМАС та Ізраїлем може перерости в тотальну війну.

В США понад 50 людей загинули, а майже 3,5 мільйона залишилися без світла в суботу, 28 вересня, внаслідок сильного вітру та дощу, викликаних ураганом Хелен.

Станом на 22:00 в суботу, 28 вересня, по всій лінії фронту від початку доби відбулося 136 бойових зіткнень. Ситуація на Покровському напрямку залишається напруженою – ворог зосереджує там основні наступальні зусилля. 

Президент України Володимир Зеленський після зустрічі з Дональдом Трампом заявив в інтерв’ю Fox News, що колишній президент підтримуватиме Україну.

Протягом дня, 28 вересня, армія РФ здійснила 62 обстріли прикордонних територій та населених пунктів Сумської області. Зафіксовано 130 вибухів. 

Букви підготували підбірку різноманітних фільмів, які вийдуть на екрани вже в жовтні.