США та РФ останні місяці таємно зустрічались у Швейцарії для обговорення України – Reuters

Джерело: Reuters

Джерела агентства Reuters повідомили, що протягом останніх місяців представники США та Росії таємно зустрічались у Швейцарії, де обговорювали війну в Україні.

За даними одразу трьох джерел агентства, остання така зустріч відбулась не так давно – минулого тижня.

Джерела описують ці зустрічі як сторонній канал зв’язку і зазначають, що деякі контакти відбулись після перемоги Дональда Трампа на виборах президента США 5 листопада, до того, як він офіційно повернувся у Білий дім.

Учасниками перемовин були особи з дипломатичним досвідом, але без офіційних посад в уряді. Щобільше, джерела зауважили, що не одразу було зрозуміло, чи відбувались ці зустрічі за ініціативи урядів США і Росії.

Імена учасників таємних перемовин джерела не назвали. Одне з джерел лише зауважило, що про ці зустрічі знали кілька радників Трампа.

На цей час головні деталі зустрічей залишаються невідомими. Зокрема незрозуміло, чи були на них українські представники та коли почались ці зустрічі. Однак в агентстві наголосили, що це є свідченням того, що попри фактично повну відсутність офіційних контактів, за кулісами Штати та Росія шукають шлях припинення війни.

Одне з джерел описало зустрічі у Швейцарії як обговорення “другого треку” – дипломатичний жаргон неофіційного діалогу, мета якого покращення комунікацій та обмін ідеями, а не розробка конкретних пропозицій.

Два джерела зазначили, що одна з зустрічей відбулась минулого тижня у Женеві, в той час, коли у Німеччині тривала Мюнхенська конференція з безпеки.

Reuters нагадало, що “другий трек” раніше вже відбувався у 2023 та на початку 2024 року, коли Кремль надіслав сигнали, що готовий припинити війну. Однак ці перемовини не принесли результатів.

“Історично перемовини у форматі “другого треку” допомагали налагодити діалог між глибокого недовірливими контрагентами у надії, що покращення комунікації призведе до дипломатичних проривів”, – мовиться у статті.

У 2023 році NBC повідомив, що колишні співробітники національної безпеки США провели таємні перемовини з росіянами, яких вважали близькими до Кремля, причому деякі члени зрештою зустрілися з очільником МЗС РФ Сергієм Лавровим.

Одне з джерел припустило, що переговори “другого треку” втратили свою актуальність, оскільки останніми тижнями офіційні особи США та Росії встановили офіційні канали діалогу.

Кажани — маловивчені  й водночас надзвичайно важливі для екосистеми тварини. Їх часто бояться, не розуміють, або просто не помічають. Але саме вони щоночі захищають нас від комах-шкідників та слугують біоіндикаторами змін у довкіллі. В Україні ці створіння дедалі частіше стають жертвами людської необізнаності, кліматичних змін та війни.

За оцінками аналітиків, в 2024 році спірні сірі зони на фронті становили від 500 метрів до двох кілометрів у глибину, утім, завдяки застосуванню дронів вони розширились до п’яти-семи кілометрів у деяких районах.

У Генштабі повідомили про завершення другого етапу проєкту з психологічної реабілітації та відновлення боєздатності військовослужбовців Сил оборони України за підтримки НАТО.

Підходячи до межі перших 100 днів другого президентського терміну, Трамп стикається зі зростаючим невдоволенням його амбітною та суперечливою політикою. Його рейтинг підтримки знижується, а основні ініціативи не знаходять схвалення більшості громадян. Багато хто також вважає, що адміністрація намагається уникнути виконання рішень федеральних судів.

Зусилля США щодо допомоги Україні в захисті від російських кібератак були різко згорнуті через масштабні зміни політики адміністрації Дональда Трампа. Це викликало занепокоєння щодо послаблення життєво важливого кіберзахисту України перед обличчям загроз з боку Кремля.