США та союзники не дозволять Україні програти – глава Пентагону

Джерело: Ллойд Остін під час зустрічі “Рамштайн”

19 березня під час засідання Контактної групи з військової допомоги Києву голова міністр оборони США Ллойд Остін наголосив, що коаліція не допустить, щоб Україна програла у повномасштабній війні Росії.

Остін зазначив, що умови, в яких нині ведуть бій українські оборонці, є “надзвичайно складними”. Окрім цього, цивільне населення також систематично потерпає від російських атак.

Сьогодні наш меседж доволі чіткий. США не допустять, щоб Україна програла. Наша коаліція не дозволить цього. І весь вільний світ цього не допустить, — акцентував глава Пентагону.

Він запевнив, що Україна може зупинити Путіна. Проте, Захід повинен забезпечити Сили оборони озброєнням.

Остін заявив, що витрати на оборону України є “інвестиціями у нашу спільну безпеку”.

Давайте не обманюватимемо себе. Путін не задовольняється Україною, — зазначив глава Пентагону.

Міністр додав, що Росія вже заплатила неймовірну ціну за імперські мрії Путіна.

Щонайменше 315 000 російських військових було вбито або поранено після тотального вторгнення Путіна в лютому 2022 року. Росія розтратила до 211 мільярдів доларів на оснащення, розгортання, підтримку та підтримку своєї імперської агресії проти України. Війна за вибором Путіна обійдеться Росії в 1,3 трильйона доларів раніше очікуваного економічного зростання до 2026 року.

Зустрічі Контактної групи з військової допомоги Україні відбуваються на авіабазі ВПС США Рамштайн у німецькій федеральній землі Рейнланд-Пфальц із квітня 2022 року. За оцінкою німецького Інституту світової економіки (IfW) у Кілі, Сполучені Штати до середини січня виділили на військову, гуманітарну та іншу допомогу Україні 67,7 мільярда євро, Німеччина – 22,05 млрд, Велика Британія – 15,66 млрд. Для держав Євросоюзу цей показник становить 144,1 млрд євро.

19 березня, на базі Повітряних сил США “Рамштайн” у німецькому місті Рамштайн-Мізенбах розпочалася 20-та зустріч Контактної групи з питань оборони України. Українську делегацію очолює міністр оборони України Рустем Умєров.

19 березня під час зустрічі Контактної групи з військової допомоги Києву у форматі “Рамштайн” глава Міноборони Борис Пісторіус пообіцяв нову військову допомогу Україні на 500 мільйонів євро.

Варто нагадати, що 23 січня відбулося вісімнадцяте засідання Контактної групи з оборони України, присвячене довгостроковим оборонним потребам ЗСУ. Голова Пентагону Ллойд Остін відкрив засідання у форматі “Рамштайн”, виголосивши вступне слово, у якому закликав союзників “копати глибше” для озброєння України у повномасштабній війні проти РФ.

Міністр оборони Рустем Умєров розповів про перші результати 19-го засідання Контактної групи з питань оборони України. За словами глави Міноборони, сторони провели “плідні перемовини” у межах Коаліції спроможностей.

Своєю чергою, глава Міноборони США Ллойд Остін повідомив, що всього за кілька місяців, завдяки зразковому керівництву та участі колег-членів Контактної групи, вдалося створити вісім “коаліцій можливостей”.

Довідка. Зустрічі у форматі “Рамштайн” (Ukraine Defense Contact Group) — дипломатичні зустрічі міністрів оборони кількох десятків країн світу, що відбуваються з метою синхронізації та прискорення надання зброї Україні для протистояння російському повномасштабному вторгненню та обговорення питань підтримки України після закінчення війни.

  • Міністр оборони Рустем Умєров розповів про перші результати 19-го засідання Контактної групи з питань оборони України. За словами глави Міноборони, сторони провели “плідні перемовини” у межах Коаліції спроможностей.
  • 23 січня відбулося вісімнадцяте засідання Контактної групи з оборони України, присвячене довгостроковим оборонним потребам ЗСУ.
  • На засіданні Контактної групи з оборони України у форматі “Рамштайн” до ІТ-коаліції доєдналася ще одна країна – Нідерланди.
  • Глава Міноборони США Ллойд Остін повідомив, що всього за кілька місяців, завдяки зразковому керівництву та участі колег-членів Контактної групи, вдалося створити вісім “коаліцій можливостей”.

У Центрі національного спротиву повідомили, що у тимчасово окупованому Криму росіяни розпочали нові зачистки у місцевих бібліотеках. Ворог наказав вилучити усі книги про Голодомор, УПА та на яких зображено тризуб.

24 квітня міністр оборони Польщі Владислав Косіняк-Камиш заявив, що країна готова допомогти Україні повернути чоловіків призовного віку на допомогу Силам оборони у боротьбі проти росіян.

24 квітня Україна та Португалія розпочали роботу над проєктом угоди щодо гарантій безпеки, узгодивши графік подальших переговорів.

Уповноважений з прав людини Дмитро Лубінець наголосив, що жодних прямих перемовин з російською делегацією 24 квітня не відбувалося. Раніше так звана дитяча омбудсменка РФ Львова-Бєлова заявила, що Росія та Україна “вперше провели очні переговори” стосовно повернення викрадених росіянами дітей.

Франція закликає Європейський Союз запровадити новий режим санкцій проти російської дезінформації та операцій втручання у вибори по всьому світу.