США та союзники працюють з Україною над альтернативними шляхами експорту зерна – Білий дім

Джерело: CNN

26 липня у Білому домі повідомили, що Сполучені Штати Америки та їхні союзники спільно працюють з Україною над альтернативними наземними шляхами експорту зерна після того, як Росія вийшла з “зернової угоди”, яка дозволяла транспортувати українське збіжжя через Чорне море.

Ми працюємо з нашими партнерами з ЄС, ми працюємо з Україною та іншими європейськими партнерами, щоб побачити, чи є інші способи транспортувати зерно на ринок наземними шляхами, – зазначив речник Ради національної безпеки США Джон Кірбі.

Він пояснив, що нині “найкращий спосіб для зерна потрапити на ринок — це морські шляхи”, одначе, союзники працюють над тим, щоб побачити, що можна зробити.

США раніше попереджали, що Росія може націлитися на цивільні кораблі в Чорному морі та звинуватити Україну після того, як Кремль відмовився від участі в чорноморській зерновій угоді на початку цього місяця. Угода була укладена за посередництва Туреччини та ООН минулого року, аби реалізувати безпечне проходження зерна з українських портів.

Читайте також: Чому смерть «зернової угоди» не вплинула на ринки пшениці: розповіли в The Economist

Українське зерно має вирішальне значення для світового постачання продовольства, особливо для країн, що розвиваються. Ціни на зерно різко зросли після завершення угоди, а РФ атакувала українську портову інфраструктуру.

Варто нагадати, що генсек ООН Антоніу Гутерреш запропонував Путіну продовжити угоду в обмін на під’єднання дочірньої компанії російського “Россельхозбанк” до SWIFT.

25 липня Кремль заявив, що Росія не повернеться до “Чорноморської зернової ініціативи” та відхилив заклик Генерального секретаря ООН Антоніу Гутерреша повернутися до неї.

Верховний представник Європейського Союзу із закордонних справ та політики безпеки Жозеп Боррель заявив, що РФ використовує голод як зброю.

Росія зосередила близько 90 000 військових у Запорізькій області, але цих сил недостатньо для просування, що призводить до переважно позиційних боїв на півдні. Про це розповів речник оперативного угруповання військ “Таврія” Дмитро Лиховій.

Іран розширив два головні об’єкти з виробництва балістичних ракет. Це сталося після угоди від жовтня 2022 року, в межах якої Тегеран нібито погодився постачати ці ракети Росії.

Станом на 16:00, 23 липня, від початку доби на фронті відбулося 83 бойові зіткнення. Ще тривають бойові зіткнення у 17 локаціях. Ворог продовжує найактивніше атакувати на Покровському напрямку.

Суперяхту Alfa Nero, яка понад два роки простояла покинутою в Карибському морі, придбав таємний покупець за 40 мільйонів доларів.

Американський необанк Mercury заблокував рахунки компаній, засновники яких мають громадянство України, Росії та Білорусі, а також інших країн. Як повідомив засновник Petcube та TheFourthLaw.ai Ярослав Ажнюк, це пов’язано з оновленням правил банку.  Остаточне закриття рахунків заплановане на 13 серпня 2024 року.