США та Україна почали пошук адміністратора для Інвестиційного фонду відбудови

Джерело: Мінекономіки

Міжнародна фінансова корпорація розвитку США (DFC) опублікувала Запит на інформацію (RFI) для визначення компанії, яка надаватиме послуги з адміністрування Американсько-Українського Інвестиційного Фонду відбудови – спільної ініціативи США та України, спрямованої на залучення приватних інвестицій у критично важливі галузі української економіки.

Адміністратор Фонду опікуватиметься технічними операціями: бухгалтерським обліком, документацією, обробкою транзакцій і дотриманням регуляторних вимог, тоді як усі інвестиційні рішення ухвалюватиме виключно Керівна рада Фонду з рівною кількістю представників обох країн.

Зауважується, що кваліфіковані українські компанії також можуть подати свої пропозиції до DFC. Остаточний вибір постачальника послуг ухвалюватиметься одностайно Керівною радою Фонду, до якого увійдуть по три представники від США та України.

DFC запрошує кваліфіковані компанії надати інформацію про свій досвід у:

  • Обліку та звітності інвестиційних фондів;
  • Забезпеченні регуляторної відповідності, включаючи процедури перевірки клієнтів та протидії відмиванню коштів;
  • Обробці інвестиційних транзакцій та управлінні активами;
  • Впровадженні сучасних технологічних платформ для адміністрування фондів тощо.

Американсько-Український Інвестиційний фонд відбудови має забезпечити фінансування проєктів у стратегічно важливих секторах української економіки, зокрема видобутку корисних копалин, видобутку вуглеводнів та сфері інфраструктури. Фонд сприятиме довгостроковому економічному зростанню та зміцненню України.

Правовий статус Фонду, модель управління, джерела та порядок внесків обох держав, правила реінвестування прибутку, прозорі процедури аудиту й безпекові запобіжники окреслює комерційна угода між США та Україною, основні умови якої публікуються за згодою сторін.

Додамо, 3 липня президент Володимир Зеленський підписав закон про внесення змін до Бюджетного кодексу щодо реалізації Угоди між урядами України та США про створення Американсько-Українського інвестиційного фонду відбудови (№4468-IX).

Раніше прем’єр-міністр Денис Шмигаль розповів парламентарям про основні положення угоди. Так, Інвестиційним фондом відбудови на рівних умовах управлятимуть Україна та США й усі рішення прийматимуться спільно.

Фонд — це інструмент інвестицій в Україну, а не механізм передачі активів. Усі українські природні ресурси залишаються за Україною. Фонд буде наповнюватися Сполученими Штатами та Україною в пропорції 50 на 50. З боку США це будуть грошові внески, або нова військова допомога, — наголосив глава уряду.

Також Шмигаль додав, що у перші десять років прибутки не виводитимуться з України, а реінвестуватимуться в нашу державу. Новостворена інституція гарантуватиме комерційні закупівлі продукції на умовах “бери або плати”. Окрім того, Фонд через американське агентство DFC залучатиме американські та європейські новітні технології, що своєю чергою прискорить відновлення та модернізацію України.

В угоді немає згадок про будь-які боргові зобов’язання України. Доходи Фонду не оподатковуються Сполученими Штатами та Україною. Критичні копалини, які експортуються до США, не обкладаються митами, що в нинішніх умовах дає унікальні можливості для розвитку торгівлі, — додав він, зауваживши, що документ не суперечить іншим міжнародним зобов’язанням України.

Окремо прем’єр відзначив важливість та масштабність підписаної Україною та США угоди та наголосив, що для її реалізації потрібні додаткові технічні заходи, позаяк Фонд засновується на десятки років, і його створення – це тривалий процес, що потребує аналізу та послідовних рішень.

Він запевнив, що укладена угода цілком відповідає Конституції України і не суперечить національному законодавству. Це взаємовигідні домовленості, які створюють позитивну динаміку нашої відбудови та нашого розвитку на десятиліття.

Штучний інтелект стрімко змінює спосіб, у який люди шукають інформацію в інтернеті, трансформуючи те, як користувачі орієнтуються у вебпросторі. Замість традиційних пошукових систем вони дедалі частіше звертаються до чат-ботів, котрі дають готові відповіді, а не перелік посилань, за якими можна перейти.

Правоохоронці викрили подружжя у Запоріжжі, котре організувало схему “відкатів” з родин загиблих воїнів Сил оборони за сприяння в оформленні державних виплат. У разі відмови, чоловік погрожував створенням штучних перешкод під час розгляду документів на отримання грошової компенсації. Йому загрожує до восьми років ув’язнення. 

На Харківщині правоохоронці викрили масштабне виробництво підроблених акцизних марок, вилучивши майже 5 мільйонів одиниць контрафакту. Усім трьом фігурантам загрожує до 12 років позбавлення волі. 

Пізно ввечері 15 липня російські війська здійснили масований обстріл Харкова. У місті пролунали потужні вибухи.

Збройні сили Тайваню розпочали навчання, вперше використавши міський громадський транспорт для підготовки до відбиття вторгнення з боку Китаю. Військові “тримали оборону” на вулицях Тайбея, аби краще підготуватися до потенційної атаки та підвищити обізнаність населення стосовно наслідків кризи.