США та ЄС близькі до угоди щодо надання Україні $50 млрд із заморожених активів РФ – ЗМІ

Джерело: Bloomberg

Сполучені Штати та Європейський Союз ведуть переговори про надання Україні фінансової допомоги на суму $50 мільярдів, використовуючи прибутки від заморожених активів Росії.

За даними джерел, США готові внести $20 мільярдів до цього масштабного пакету допомоги, якщо ЄС змінить своє законодавство щодо санкцій проти Росії. Це забезпечить гарантії, що російські активи залишатимуться замороженими.

“Однак, навіть якщо ЄС не внесе зміни, Сполучені Штати планують зробити внесок, але сума може бути меншою. Вашингтон очікує, що зміни до санкційного режиму підвищать стабільність надходжень від заморожених російських активів, які наразі потребують оновлення кожні півроку”, – йдеться в матеріалі.

Загалом, фінансова допомога у $50 мільярдів буде надана спільно з ЄС, Канадою, Японією та Великою Британією. Кредит планують покрити за рахунок прибутків від $280 мільярдів заморожених активів Росії, більшість яких знаходяться в Європі.

Як розповіли у виданні, цей пакет від G7 стане доповненням до вже погодженого макрофінансового пакету ЄС на €50 мільярдів, який буде виділятися протягом 2024-2027 років і пов’язаний із виконанням реформ в Україні.

Запроваджені місяць тому адміністрацією Джо Байдена нафтові санкції проти Росії поступово дають результат, підриваючи російські доходи від експорту нафти. Оскільки китайські переробники зменшили закупівлі через санкції та логістичні проблеми, а ставки фрахту для суден зросли в рази, російським постачальникам доводиться вкотре знижувати ціни.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію станом  на 22:00 11 лютого. Загалом, від початку цієї доби відбулося 90 бойових зіткнень.

Міністерство оборони Сирії відмовило російським військовим у допуску на базу флоту у Тартусі. Колону з 30 вантажівок з ракетним озброєнням, що висунулася вранці з авіабази Хмеймім, зупинили військовослужбовці країни. 

11 лютого у Міноборони повідомили про початок проєкту “Контракт 18-24” – добровільну ініціативу для українців вікової категорії 18-24 роки, котра готова приєднатися до Сил оборони на один рік.

Заступник міністра оборони бригадний генерал юстиції Сергій Мельник під час робочої зустрічі з уповноваженим з питань захисту української мови Тарасом Кремінем заявив, що держава має сприяти всебічному поширенню української мови в міжособистісному спілкуванні військовослужбовців.