США уклали угоди з Болгарією і Південною Кореєю про постачання 155-мм боєприпасів Україні, — Financial Times
Джерело: Financial Times
1 серпня оприлюднили інформацію про те, що США уклали угоди з Болгарією та Південною Кореєю з метою збільшення постачання 155-мм боєприпасів для України.
“Адміністрація Джо Байдена вже кілька місяців знала про виснаження запасів боєприпасів в України та активізувала зусилля, щоб доставити снаряди Києву. Зусилля США з надання зброї зосереджені на постачанні більшої кількості снарядів калібру 155 мм, що охоплюють постачання від міжнародних союзників у короткостроковій перспективі, а також плани наростити їхнє виробництво в США протягом наступних двох років”, – повідомило видання.
За даними американської армії, планується збільшити місячне виробництво 155-мм снарядів з 24 тис. на 2023 рік до 90 тис. на 2025 рік. До початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну, США виготовляли 14 тис. боєприпасів на місяць.
З метою розширення виробництва, США переоснащують завод у Канаді та будують нову лінію для боєприпасів у Техасі. Також в розгляді можливість запуску виробничих потужностей у штатах Айова, Арканзас та Канзас. США також знаходяться у процесі перемовин з Японією з метою збільшення виробництва снарядів для України.
- 23 липня Держсекретар США Ентоні Блінкен запевнив, що Україна отримає винищувачі F-16, одначе, їхнє постачання займе кілька місяців — незалежно від того, коли буде прийнято рішення.
- Швеція заявила, що “спростить і пришвидшить” постачання оборонного спорядження Україні. 12 липня міністр оборони Швеції Пол Йонсон підписав безпекову угоду з Україною на саміті НАТО в Литві.
- До державного бюджету України надійшов грант від США у розмірі $1,25 млрд через Цільовий фонд багатьох донорів Світового банку.
24 квітня два комітети Європейського парламенту — з питань промисловості, досліджень та енергетики, а також з питань безпеки й оборони — визначили власну позицію щодо законодавчої ініціативи про створення Європейської програми оборонної промисловості (EDIP). Профільні комітети підтримали законопроєкт, спрямований на зміцнення європейської оборонної промисловості, збільшення виробництва зброї та посилення підтримки України.
Адміністрація Дональда Трампа передала українській стороні так звану “остаточну пропозицію” щодо завершення війни з Росією, яка передбачає суттєві поступки Кремлю. Зокрема, США нібито готові визнати Крим російською територією та фактичний контроль Росії над значною частиною окупованих територій.
Армія РФ застосовує балістичні ракети “Іскандер” та північнокорейські KN-23 з касетними боєголовками, що призводить до масових жертв серед цивільного населення України, заявив керівник Центру протидії дезінформації при РНБО Андрій Коваленко після масованої атаки росіян у ніч на 24 квітня.
Президент США Дональд Трамп 24 квітня заявив, що у межах поступки для наближення до миру російська сторона пропонує “зупинити війну” та обіцяє “не захоплювати всієї території України”.
Генеральний секретар НАТО Марк Рютте має намір звернутися до керівництва США з проханням відмовитися від примушування України до миру на умовах президента Росії Володимира Путіна.