США вперше пропустять зустріч у форматі «Рамштайн» – CNN

Джерело: CNN

За повідомленням ЗМІ, очільник Пентагону не відвідає засідання Контактної групи з питань оборони України у форматі “Рамштайн”, заплановане на 11 квітня. Це буде вперше, коли США пропустять зустріч.

Першими про те, що Гегсет найімовірніше пропустить засідання ще кілька днів тому повідомили у Defense News, а тепер цю інформацію підтвердили і джерела CNN.

США упродовж останніх місяців поступово відходять від участі у “Рамштайн”, яку після повномасштабного вторгнення Росії в Україну заснував на той час глава Пентагону Ллойд Остін.

Тоді він зібрав десятки країн, аби спільно допомагати Україні озброєнням і технікою задля протистояння російській агресії.

Остін або інші високопосадовці міноборони США завжди були присутні на зустрічах, тоді як Гегсет поступився роллю очільника “Рамштайн” Великій Британії.

При цьому напередодні глава Пентагону наголосив законодавцям США, що “дуже важливо” зберігати надання допомоги Україні.

  • Нова зустріч Контактної групи з питань оборони України у “форматі Рамштайн” відбудеться 11 квітня у Брюсселі під головуванням Великої Британії та Німеччини.

Президент США Дональд Трамп продовжив роботу застосунку TikTok у країні ще на 75 днів, висловивши надію на співпрацю з Китаєм.

У Сербії закликають до проведення незалежного розслідування повідомлень про використання забороненої звукової зброї проти натовпу під час мирного мітингу 15 березня. Влада це категорично заперечує.

Попри незначне зниження цін, курячі яйця залишаються дорогими для багатьох американців. Напередодні Великодня споживачі шукають альтернативи: у соцмережах популярності набирають відео, де замість традиційних яєць фарбують зефір, картоплю та навіть цибулю.

У п’ятницю, 4 квітня в Києві відбулися зустрічі представників Франції, Великої Британії та України щодо розміщення військового контингенту. Президент України Володимир Зеленський поділився підсумками зустрічі.

Національний фонд гуманітарних наук США (National Endowment for the Humanities) припинив фінансування видавничої програми Українського наукового інституту Гарвардського університету, в рамках якої публікувались книги українських авторів в англійському перекладі.