США ввели санкції проти сербської і чорногорської компанії за постачання товарів до РФ
Джерело: балканська служба Радіо Свобода
Сполучені Штати запровадили санкції проти сербської компанії Ventrade та чорногорської International Business Corporation Bar (IBC) за експорт товарів подвійного призначення до Росії, що можуть бути використані в оборонній сфері.
Управління з контролю за іноземними активами США (OFAC) повідомило, що Ventrade постачала військові радіостанції до Росії, а IBC займалася постачанням обробного обладнання та кулькових підшипників російським компаніям, у тому числі тим, які підпадають під американські санкції.
Згідно з торговими даними, Ventrade, заснована у квітні 2022 року, до червня 2023 року експортувала до Росії радіостанції на загальну суму 570 000 доларів через Німеччину, Малайзію, Австрію, Китай та Мексику.
Чорногорська IBC у 2021 році перейшла під контроль росіянина Сергія Кокорєва, який проживає в Чорногорії, і її прибуток у 2023 році зріс до 1 мільйона доларів.
За співпрацю з Росією під санкції США раніше потрапили п’ять інших сербських компаній — MCI Trading, Kominvex, Goodforwarding, Soha Info та TR Industries.
- Вашингтон вперше після початку повномасштабної війни РФ проти України покарав двох швейцарських юристів, котрі таємно допомагали російським громадянам приховувати свої активи.
- 30 жовтня, Сполучені Штати запровадили нові санкції проти 275 осіб і організацій, залучених до постачання Росії передових технологій і обладнання.
- Міністерка фінансів США Джанет Єллен заявила, що США запровадять нові жорсткі санкції, спрямовані на стримування військових зусиль Росії в Україні, включаючи “посередників у третіх країнах, які постачають Росії критично важливі ресурси для її військових”.
Міноборони кодифікувало та допустило до використання у підрозділах Збройних сил України безпілотні авіаційні комплекси ZEUS і HADES українського виробництва.
На сайті Верховної Ради України зареєстрована петиція з вимогою звільнити Данила Гетманцева з посади Голови Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики зокрема через законодавчі ініціативи нардепа.
Служба безпеки України спільно з Національною поліцією встановила 497 осіб, котрі вчиняли підпали автомобілів військовослужбовців, обʼєктів “Укрзалізниці”, а також встановлювали саморобні вибухівки, влаштовуючи теракти із посяганням на життя військових і поліціянтів, повідомив перший заступник Голови СБУ Сергій Андрущенко під час спільного брифінгу з начальником Національної поліції Іваном Вигівським.
5 лютого міністр оборони Рустем Умєров повідомив, що обговорив із делегацією Міжурядової агенції оборонного співробітництва Чехії (AMOS) розширення оборонної співпраці.
Суд у США ухвалив рішення, дозволивши судовий розгляд проти російського Сбербанку, визнавши його фінансування бойовиків “ДНР” достатньою підставою для зняття суверенного імунітету. Позов подала сім’я 18-річного американця Куїнна Шансмана, котрий загинув унаслідок збиття літака рейсу MH17 над Донбасом у 2014 році.