США ввели санкції проти сербської і чорногорської компанії за постачання товарів до РФ
Джерело: балканська служба Радіо Свобода
Сполучені Штати запровадили санкції проти сербської компанії Ventrade та чорногорської International Business Corporation Bar (IBC) за експорт товарів подвійного призначення до Росії, що можуть бути використані в оборонній сфері.
Управління з контролю за іноземними активами США (OFAC) повідомило, що Ventrade постачала військові радіостанції до Росії, а IBC займалася постачанням обробного обладнання та кулькових підшипників російським компаніям, у тому числі тим, які підпадають під американські санкції.
Згідно з торговими даними, Ventrade, заснована у квітні 2022 року, до червня 2023 року експортувала до Росії радіостанції на загальну суму 570 000 доларів через Німеччину, Малайзію, Австрію, Китай та Мексику.
Чорногорська IBC у 2021 році перейшла під контроль росіянина Сергія Кокорєва, який проживає в Чорногорії, і її прибуток у 2023 році зріс до 1 мільйона доларів.
За співпрацю з Росією під санкції США раніше потрапили п’ять інших сербських компаній — MCI Trading, Kominvex, Goodforwarding, Soha Info та TR Industries.
- Вашингтон вперше після початку повномасштабної війни РФ проти України покарав двох швейцарських юристів, котрі таємно допомагали російським громадянам приховувати свої активи.
- 30 жовтня, Сполучені Штати запровадили нові санкції проти 275 осіб і організацій, залучених до постачання Росії передових технологій і обладнання.
- Міністерка фінансів США Джанет Єллен заявила, що США запровадять нові жорсткі санкції, спрямовані на стримування військових зусиль Росії в Україні, включаючи “посередників у третіх країнах, які постачають Росії критично важливі ресурси для її військових”.
31 жовтня голова Центру протидії дезінформації Андрій Коваленко заявив, що росіяни вже перекинули інженерні війська Північної Кореї на тимчасово окуповані території України.
На фронті в бою за Україну загинув шведський доброволець, який воював у лавах Збройних сил України.
Президент Володимир Зеленський заявив, що Україна може подати запит до Міжнародного кримінального суду на арешт глави Північної Кореї Кім Чен Ина.
31 жовтня Президент Володимир Зеленський підписав закон, який вдосконалює механізм угод зі слідством.
Російський суд у тимчасово окупованому Криму засудив 46-річного жителя Керчі до 16 років позбавлення волі за статтею про шпигунство.