США, Японія та Південна Корея провели спільні військові навчання

Джерело: Yonhap

3 листопада США, Японія та Південна Корея провели спільні повітряні навчання за участю американського стратегічного бомбардувальника B-1B.

Об’єднаний комітет начальників штабів (JCS) поінформував, що маневри стали відповіддю на проведений Північною Кореєю запуск міжконтинентальної балістичної ракети минулого тижня.

Тристоронні навчання відбулися над водами на схід від південного південнокорейського острова Чеджудо.

Під час навчань винищувачі союзників супроводжували американський бомбардувальник над акваторією, у зоні перетину ідентифікації ППО Південної Кореї і Японії.

Під час навчань бомбардувальник завдав удару по імітованій цілі, продемонструвавши свої “приголомшливі” можливості.

Додамо, Північна Корея повідомила, що провела випробування міжконтинентальної балістичної ракети (МБР) вранці 31 жовтня.

За повідомленням, ракету запустили під “піднятим кутом”, тобто, вона летіла майже вертикально уверх, а не в бік.

За даними Південної Кореї, ракета пролетіла на відстань 1000 км, а в Японії повідомили, що її політ тривав 86 хвилин на висоті близько 7000 кілометрів. Ракета впала у Японське море за межами економічної зони Японії.

Час польоту був найдовшим зі всіх існуючих. Ймовірно, це була найновіша ракета, – повідомили у міноборони Японії.

У Південній Кореї припустили, що це могла бути “твердопаливна далекобійна балістична ракета нового типу”. Її запустили з 12-осьової мобільної пускової установки, яку КНДР представила минулого місяця.

Ракети на твердому паливі дають змогу завдати далекобійних ядерних ударів швидше, аніж ракети на рідкому паливі.

За оцінками експертів, твердопаливні МБР стабільніші і їх легше переміщати, що запобігає виявленню ракети перед її запуском, який можна здійснити за кілька хвилин, тоді як запуск МБР на рідкому паливі може тривати кілька годин, що дає змогу завчасно знищити її.

За даними ЗМІ КНДР, під час випробування був присутній лідер Північної Кореї Кім Чен Ин, який назвав його “відповідними військовими діями”.

У США вже засудили випробування вказавши на “грубе порушення кількох резолюцій ООН” і наголосили, що вживатимуть заходів для захисту Сполучених Штатів, Південної Кореї та Японії.

19 грудня президент Володимир Путін заявив, що російська армія вдерлася в Україну 24 лютого 2022 року, мовляв, “без особливої підготовки”. За його словами, це рішення, як і у випадку з Кримом, нібито було “спонтанним”.

Нове дослідження засвідчило, що ризик самогубств серед жінок-лікарів значно вищий, ніж серед загального населення.

У Дніпрі знайшли мертвим журналіста та військового Збройних сил України Андрія Нікітіна.

Росія переміщує велику кількість військової техніки на свої військові бази у Сирії, що може свідчити про підготовку до часткового її виведення із країни.

Міністр закордонних справ Андрій Сибіга застеріг, що присутність російських військових баз у Сирії принесе виключно дестабілізацію у регіоні.