США закликали Київ знизити «градус критики» та схвалити угоду щодо надр
Джерело: Майк Волц в етері Fox News
У Білому домі заявили, що Київ має знизити градус критики та, зрештою, підписати угоду щодо рідкісноземельних металів, на якій наполягає президент США Дональд Трамп, підтвердив радник з національної безпеки Майк Волтц.
Їм потрібно знизити тон, уважно подивитися на ситуацію і підписати цю угоду, — заявив Волтц, вказавши, що американська адміністрація відчуває розчарування. За його словами, такими є відчуття не тільки Трампа, а й міністра фінансів США Скотта Бессента, котрий відвідав Київ.
Неприйняття Україною угоди та того, як Трамп веде мирні переговори, “негативні ремарки у ЗМІ” просто неприйнятні з огляду на все, що Сполучені Штати зробили для Києва, додав він.
Разом з тим, Трамп не вважає розбіжності США з Україною непримиренними, заявив помічник голови Білого дому.
Президент також сказав, як сильно він любить український народ, — процитувало Волтца агентство Reuters.
Він відреагував на слова про те, що переговори щодо України ведуться без участі Києва та європейських союзників.
У дипломатії є термін для цього. Це називається човникова дипломатія, тому що зібрати всіх за одним столом у минулому не спрацьовувало. Отже, ми задіяли одну сторону, ми задіяли іншу сторону, а потім ми збираємося просувати процес під керівництвом та управлінням президента Трампа, — резюмував посадовець.
Укласти угоду щодо рідкісноземельних металів Трампу запропонував сам президент України Володимир Зеленський у листопаді 2024 року. У лютому Київ передав голові Мінфіну США Бессенту “угоду про партнерство”, яка мала на увазі можливість спільного видобутку такого виду корисних копалин в Україні з правом США отримати пріоритетний доступ до родовищ.
Бессент на зустрічі у Києві 12 лютого заявив, що Вашингтон хоче укласти економічну угоду з Україною в обмін на продовження “матеріальної підтримки українського народу” з боку США.
Читайте також: Зеленський «міг припуститися стратегічної помилки» щодо угоди про корисні копалини — FT
Днями президент Володимир Зеленський заявив, що доручив міністрам не підписувати угоду про доступ США до українських рідкісноземельних металів, оскільки, за його словами, документ був занадто орієнтований на інтереси Вашингтона, натомість, нібито, не надавав гарантій безпеки для України.
Згідно з даними високопосадовців, ця пропозиція стала ключовою темою переговорів Зеленського з віцепрезидентом США Джей Ді Венсом на полях Мюнхенської конференції. Вона передбачала використання українських корисних копалин “у межах компенсації” за надану допомогу, проте не містила конкретних гарантій безпеки для України.
У Білому домі рішення Зеленського назвали “недалекоглядним”. Представник Ради нацбезпеки США Браян Г’юз заявив, що угода могла б стати “найкращою гарантією від подальшої агресії”, а також дозволила б США “повернути” кошти, спрямовані на підтримку Києва.
3 лютого президент США Дональд Трамп повідомив про пропозицію Вашингтона продовжити військову допомогу Україні в обмін на рідкісноземельні метали.
Згодом він повідомив, що Україна “по суті погодилась” надати Штатам доступ до своїх рідкісноземельних металів. За його словами, мовиться про ресурси на 500 млрд доларів. В інтерв’ю Брету Баєру, ведучому “Спеціального репортажу” на Fox News, Трамп зауважив, що Україна – надзвичайно цінна територія з погляду рідкісноземельних металів, нафти та газу, а також інших речей.
Трамп наполягає, що Сполучені Штати повинні отримати українські ресурси незалежно від того, чи буде успішною майбутня мирна угода між Україною та Росією. Він пояснив це тим, що США вже надали Україні понад 300 млрд доларів, що набагато більше, порівняно з іншими країнами, які також допомагають боротись з російською агресією.
Разом з тим варто відзначити, що глава МЗС Естонії Маргус Цакхна заявив, що його країні варто запропонувати США свої рідкісноземельні метали вслід за Україною.
- Генсек НАТО Марк Рютте заявив, що знає деталі “плану перемоги” України і що він спілкується з членами альянсу щодо подальших дій.
- Адміністрація Трампа має намір суттєво посилити тиск на ключовий, енергетичний сектор російської економіки, котрий приносить у країну більш ніж половину всіх експортних доходів та забезпечує бюджету РФ кожен четвертий рубель податків.
- США відмовляються стати співавтором проєкту резолюції ООН з нагоди роковин вторгнення РФ в Україну.
Російська журналістка та так звана опозиціонерка Ксенія Собчак привернула увагу користувачів соцмереж своїм вбранням на заході в пам’ять про свого батька, колишнього мера Санкт-Петербурга Анатолія Собчака.
Американське протрампівське видання New York Post оприлюднило матеріал, у якому назвало Путіна справжнім диктатором. У публікації видання виокремило 10 ключових фактів про російсько-українську війну, ігнорування яких становить небезпеку для всього світу.
Українські правозахисники опублікували спільну заяву, в якій засудили нещодавні переговори делегацій РФ і США в Саудівській Аравії.
Президент США Дональд Трамп наказав прибрати культовий стіл Resolute Desk з Овального кабінету Білого дому після того, як 4-річний син Ілона Маска колупався в носі і витер руки об стіл.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 16:00 21 лютого. З початку доби загальна кількість бойових зіткнень вздовж усієї лінії фронту складає 53.