США закупили в Індії нафтопродуктів із сировини РФ на 1,3 млрд доларів — ЗМІ

За період з грудня 2022 року до кінця 2023 року США придбали нафтопродукти вартістю $1,3 млрд в Індії, що виготовлені з російської нафти, як свідчать відповідні документи, підписані під час конференції з економічного розвитку та відбудови в Токіо.

Минулого року Росія заробила рекордних $37 млрд від продажу сирої нафти до Індії. Частину цієї нафти переробляють на нафтопродукти на заводах на західному узбережжі Індії, після чого їх експортують до США та інших країн, які ввели санкції проти російської нафти.

Згідно з аналізом Центру досліджень в галузі енергетики та чистого повітря, країни, що також запровадили санкції проти Росії, за 2023 рік  імпортували на $9,1 млрд нафтопродуктів з російської нафти, що на 44% більше, ніж у 2022 році.

У той час, як Кремль збагачується завдяки процесу перероблювання та експорту, один з нафтопереробних заводів у Індії, який приймає російську нафту, керується компанією Nayara Energy, в якій 49,1% належить російському державному гіганту “Роснефть”.

США імпортували у 2023 році нафтопродуктів на $63 млн, перероблених на одному з цих заводів. Приблизно половина сирої нафти, яку використовує завод, є російською.

За звітом Центру, експорт з цього заводу приносить значні податкові надходження для Кремля через оподаткування експортованої російської сирої нафти.

Відтак доходи Росії у 2023 році становили рекордні $320 млрд, і вони можуть й надалі зростати завдяки закупівлям нафти Індією. CNN зауважує, що, на думку аналітиків, це приблизно третина грошей РФ, витрачена на війну в Україні торік, а Москва планує виділити ще більше коштів на фінансування війни у 2024 році.

15 липня заступник міністра енергетики Микола Колісник запевнив, що станом на сьогодні енергосистема є збалансованою, тож, відключення на літній період не передбачаються. Щобільше, згідно з даними відомства, енергетики вже відновили більш як половину знищених росіянами енергогенеруючих потужностей. 

Переважна більшість озброєння США, котре згідно з новою угодою Вашингтона з НАТО, повинне бути передана Альянсу для постачання в Україну, вже готове до відправки.

Прем’єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо заявив, що представник його країни на засіданні міністрів закордонних справ країн ЄС закликатиме відтермінувати голосування щодо 18-го пакета санкцій проти Росії.

Міністр культури Італійської Республіки Алессандро Джулі розкритикував рішення регіональної влади провести концерт за участю Валерія Гергієва, диригента й соратника очільника Кремля Володимира Путіна.

Данія та Нідерланди оголосили про намір приєднатися до плану президента США Дональда Трампа, котрий передбачає закупівлю європейськими країнами американської зброї для передачі Україні.