США закупили в Індії нафтопродуктів із сировини РФ на 1,3 млрд доларів — ЗМІ

За період з грудня 2022 року до кінця 2023 року США придбали нафтопродукти вартістю $1,3 млрд в Індії, що виготовлені з російської нафти, як свідчать відповідні документи, підписані під час конференції з економічного розвитку та відбудови в Токіо.

Минулого року Росія заробила рекордних $37 млрд від продажу сирої нафти до Індії. Частину цієї нафти переробляють на нафтопродукти на заводах на західному узбережжі Індії, після чого їх експортують до США та інших країн, які ввели санкції проти російської нафти.

Згідно з аналізом Центру досліджень в галузі енергетики та чистого повітря, країни, що також запровадили санкції проти Росії, за 2023 рік  імпортували на $9,1 млрд нафтопродуктів з російської нафти, що на 44% більше, ніж у 2022 році.

У той час, як Кремль збагачується завдяки процесу перероблювання та експорту, один з нафтопереробних заводів у Індії, який приймає російську нафту, керується компанією Nayara Energy, в якій 49,1% належить російському державному гіганту “Роснефть”.

США імпортували у 2023 році нафтопродуктів на $63 млн, перероблених на одному з цих заводів. Приблизно половина сирої нафти, яку використовує завод, є російською.

За звітом Центру, експорт з цього заводу приносить значні податкові надходження для Кремля через оподаткування експортованої російської сирої нафти.

Відтак доходи Росії у 2023 році становили рекордні $320 млрд, і вони можуть й надалі зростати завдяки закупівлям нафти Індією. CNN зауважує, що, на думку аналітиків, це приблизно третина грошей РФ, витрачена на війну в Україні торік, а Москва планує виділити ще більше коштів на фінансування війни у 2024 році.

Нардепка від партії “Слуга народу” Мар’яна Безугла заявила, що вважає виплати військовослужбовцям надмірними й додала, що “цінності не в грошах”.

Протягом дня, 12 квітня, російські війська здійснили 20 обстрілів прикордонних територій та населених пунктів Сумської області. Зафіксовано 112 вибухів. 

Високопоставлені посадовці США в п’ятницю, 12 квітня, заявили, що Китай підтримує військові зусилля Росії в Україні, допомагаючи Москві нарощувати оборонне виробництво за допомогою великої кількості верстатів, мікроелектроніки, технологій безпілотників і крилатих ракет.

Посли України в США Оксана Маркарова повідомила, що лідери 15 протестантських конфесій України написали листа до спікера Конгресу Майка Джонсона та Палати представників США.

Колишній прем’єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон заявив, що якщо Росія переможе у війні, це стане “поворотним моментом в історії” й закликав надати Україні необхідну зброю.