США запровадили нові санкції проти нафтових доходів Росії

Джерело: Sky News

Сьогодні, 1 грудня, США запровадили нові санкції, пов’язані з обмеженням ціни на російську нафту та спрямовані проти трьох компаній і трьох нафтових танкерів, які перевозили російську нафту вище узгодженого ліміту.

“Забезпечення обмеження цін на російську нафту є головним пріоритетом для Сполучених Штатів і наших партнерів по коаліції. Націлюючись на ці компанії та їхні кораблі, ми підтримуємо подвійну мету обмеження ціни, обмежуючи прибутки Росії від нафти, одночасно сприяючи стабільним глобальним енергетичним ринкам”, — заявив заступник міністра фінансів Адевале Адейемо.

Санкції проти російської нафти запровадили 5 грудня 2022 року. З цього дня країни Євросоюзу припинили закупівлю нафти з РФ, що постачається морем. Разом з тим, почала діяти гранична ціна, яка заборонила західним компаніям страхувати і перевозити російські барелі, куплені дорожче за $60.

У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 16:00 11 квітня. Від початку цієї доби відбулося 75 бойових зіткнень.

10 квітня лідер фракції “Європейська Солідарність” Петро Порошенко повідомив, що НБУ розпочав перевірку діяльності Фонду Порошенка, благодійного фонду Roshen та громадської організації “Справа Громад”. Як він зазначив, “підстави для цього — надумані, а питання — абсурдні”.

Принц Гаррі, герцог Сассекський 4 квітня здійснив несподіваний візит до України та відвідав поранених оборонців у львівській клініці Superhumans Centre. Герцог Сассекський приїхав спільно з чотирма ветеранами. Поїздку тримали в таємниці до виїзду з території України.

Пані посол США в Україні Бріджит Брінк залишає свою посаду. Інформацію офіційно підтвердила речниця Держдепартаменту Таммі Брюс.

З 31 країни, котрі беруть участь в обговоренні гарантування безпеки України після завершення бойових дій, половина вже заявила про готовність відправити в Україну свої війська. Проблема полягає в тому, що європейські країни досі не отримали згоди США на підтримку миротворчої місії, що заважає остаточно сформувати так звану “коаліцію охочих”.