США запровадили санкції проти експрем’єр-міністра Грузії Бідзіна Іванішвілі

Джерело: Reuters

Сполучені Штати запровадили санкції проти колишнього глави уряду Грузії, мільярдера Бідзіна Іванішвілі.

За повідомленням держсекретаря США Ентоні Блінкена, Іванішвілі підриває демократію у Грузії, тим самим дозволивши Росії отримати свою вигоду.

“Ми вводимо санкції проти Бідзіни Іванішвілі за підрив демократичного та євроатлантичного майбутнього Грузії в інтересах Російської Федерації”.

Він додав, що Іванішвілі реалізував політику, яка підриває демократичні процеси у США чи за кордоном в інтересах Росії.

Запровадженими санкціями Білий дім зморозив всі активи Іванішвілі у США.

Зреагував на санкції чинний прем’єр-міністр Грузії Іраклій Кобахідзе, який назвав дії США “шантажем” і наголосив, що це така “нагорода” Іванішвілі за захист Грузії від війни.

За його словами, Іванішвілі нібито вже багато років фактично перебував під американськими санкціями, хоча США це заперечують.

Натомість опозиція Грузії та Україна привітали дії США щодо Іванішвілі.

Зокрема опозиціонер Георгій Вашадзе заявив, що боротьба народу Грузії дала свої результати.

“Весь світ бачить протест грузинського народу і це вагомий успіх цього протесту”.

Президент України Володимир Зеленський заявив, що Іванівшвілі сьогодні є “фактично керівником у Тбілісі і робить все, щоб передати Грузію під контроль Путіна”.

Саме Іванішвілі фактично очолив відхід Грузії від Заходу та звинуватив іноземні розвідслужби у спробах втягнути країну у війну з Росією.

За оцінками критиків, саме під час правління його політичної сили “Грузинська мрія” країна стала авторитарнішою та проросійською.

Іванішвілі підтримував законопроєкти про “іноагентів” та щодо прав ЛГБТ – законів, які, за словами критиків, є драконівськими та запозиченими у Росії.

ДОВІДКА: наприкінці листопада прем’єр-міністр Грузії Іраклій Кобахідзе повідомив, що країна відмовляється від шляху до ЄС на найближчі чотири роки та від усіх бюджетних грантів Євросоюзу.

Це викликало масові обурення та протести у Грузії. Незгодна з позицією уряду і президентка Грузії Саломе Зурабішвілі. Рішення Кобахідзе вона порівняла з “конституційним переворотом” та підтримала протести громадян.

Грузини вже кілька днів поспіль щовечора виходять з протестами до парламенту Грузії. Силовики, своєю чергою, роблять усе, щоб розігнати мітингарів, застосовуючи спецзасоби – водомети, перцевий газ, зафіксовано також побиття та затримання демонстрантів.

Такі силові розгони вже викликали осуд з боку Європи та США.

Натомість уряд Грузії звинувачує у протестах “п’яту колону”, європейських політиків, “місцеву агентуру” і наголошує, що недопустить “повторення українського Майдану у Грузії”.

Очільник Росії Володимир Путін підписав низку законів, які мають на меті посилення внутрішнього контролю в країні.

Масштабний флешмоб, у якому українці з підконтрольних Україні територій вітають українців на тимчасово окупованих, поширюється в мережі. Запустили акцію учасники гурту МУР, зробивши відео на знак подяки тим українцям, що в окупації лишаються вірними Україні.

Шведські організації з поховання планують придбати додаткові ділянки землі, щоб бути готовими до масових поховань у разі війни.

Міністр закордонних справ Литви Кястутіс Будрис закликав міжнародну спільноту відреагувати на президентські вибори в Білорусі, які відбудуться наступного року.

Поліція затримала чоловіка, який на залізничному вокзалі викрав мобільний телефон у військовослужбовця та здав його в ломбард.