США запровадили санкції проти криптогаманців, пов’язаних з криптобіржею РФ та хуситами

Джерело: OFAC

Управління з контролю за іноземними активами США (OFAC) запровадило санкції на вісім криптогаманців, пов’язаних з російською криптобіржею Garantex та єменськими хуситами. За даними Chainalysis і TRM Labs, через ці гаманці перевели близько $1 млрд, переважно для фінансування хуситських операцій у Ємені та в акваторії Червоного моря.

Джерело: Chainalysis

Хусити почали використовувати криптовалюту ще з 2017 року, щоб обходити міжнародні санкції та забезпечити свою фінансову незалежність.

Зокрема, два з восьми гаманців пов’язані з Саїдом аль-Джамалем — фінансистом, що працює з хуситами та силами Корпусу стражів ісламської революції в Ірані. Інші адреси пов’язані з групами, які фінансують терористичні організації, допомагаючи постачати компоненти для безпілотників і військову техніку.

Криптобіржа Garantex була під санкціями США з березня 2024 року через участь у схемах з відмивання грошей. Одночасно  найбільший емітент стейблкоінов Tether заморозив на рахунках Garantex $27 млн, що призвело до зупинки платформи. Також у березні того ж року був затриманий Алексей Бешчоков, громадянин Литви, котрого вважають менеджером Garantex. Його арешт відбувся за звинуваченнями у змові з метою відмивання грошей та здійснення нелегальних переведень.

Хусити нині активно атакують військові та цивільні судна в Червоному морі за допомогою ракет та безпілотників. У січні 2024 року США оголосили хуситів терористичною організацією, зазначивши, що їхні дії загрожують безпеці американських громадян і військовослужбовців на Близькому Сході.

Слава Демчук (Slava Demchuk), фахівець із боротьби з відмиванням грошей у криптосфері та консультант Управління ООН з наркотиків та злочинності, пояснив Cointelegraph: “Включення гаманців, пов’язаних із хуситами, відображає ширше визнання ролі криптовалют у геополітичних конфліктах та фінансуванні тероризму. Наслідки далекосяжні — системи відповідності мають швидко адаптуватися, зусилля з ідентифікації активізуватимуться, а децентралізовані платформи можуть мати справу з підвищеним контролем”.

26-річна туристка з Німеччини Кароліна Вілґа провела майже два тижні в самотньому виживанні в західноавстралійському плоскогір’ї. Її знайшли випадково – на узбіччі ґрунтової дороги, за 24 кілометри від покинутого авто, без взуття, знесилену, зневоднену й обліплену слідами від укусів комах. Поліція каже – це щастя, що вона взагалі вижила.

Громадська організація “Справа Громад” оголосила про розіграш оригіналу малюнка “Ми і є фортифікації”, створеного художником-аніматором Fill Feaouill. Кошти, зібрані під час благодійної лотереї, підуть на закупівлю нових екскаваторів для потреб оборони. Ініціативу підтримав п’ятий президент України, лідер партії “Європейська Солідарність” Петро Порошенко, який особисто фінансує постачання техніки для будівництва фортифікаційних споруд.

Біотехнологічна компанія Colossal Biosciences зі США оголосила про намір повернути до життя гігантського моа – безкрилого птаха з Нової Зеландії, який зник через кілька століть після прибуття перших людей на острови. Висота цього птаха сягала трьох метрів, а задніми лапами він міг завдати серйозного удару.

У селі Першотравневе Зміївської громади дерево впало на 56-річну жінку – від отриманих травм вона загинула на місці. У самому Харкові троє осіб постраждали внаслідок обвалення даху приватного будинку в Салтівському районі. Їм надають медичну допомогу.

Президент Чехії Петр Павел заявив в інтерв’ю BBC, що Захід не повинен тиснути на Україну з вимогою якнайшвидше звільнити всі окуповані території, якщо це означатиме надмірні людські втрати. За його словами, підтримка України має ґрунтуватися на реалістичному підході, а не на примарних очікуваннях миттєвої перемоги.