США завдали нових ударів по Ємену

Джерело: Reuters

Троє американських чиновників в суботу, 3 лютого, повідомили, що Сполучені Штати завдали серії ударів по цілях у Ємені.

Чиновники, які говорили на умовах анонімності, не надали додаткових подробиць щодо місць, за якими було завдано ударів, але двоє з них сказали, що було десятки цілей.

Нагадаємо, що атаки по об’єктах хуситів США, Велика Британія та їх союзники почали завдавати уночі 12 січня. Ці атаки – відповідь на дії хуситів, які протягом останнього часу атакували міжнародні морські судна у Червоному морі.

Хусити, які контролюють найбільш густонаселені частини Ємену, заявляють, що їхні атаки здійснюються на знак солідарності з палестинцями, коли Ізраїль завдає удару по Газі. Але США та їхні союзники характеризують атаки хуситів як невибіркові та загрозливі для світової торгівлі.

У США повідомили, що 12 січня було атаковано понад 60 об’єктів хуситів на території Ємену. Уночі 13 січня Сполучені Штати завдали удару по радіолокаційному об’єкту угруповання хуситів у Ємені.

Також зазначимо, що в п’ятницю, 2 лютого, Сполучені Штати завдали ударів в Іраку та Сирії по більш ніж 85 об’єктам, пов’язаних з Революційною гвардією Ірану (КВІР) та ополченнями, які вона підтримує.

Ці удари, які засудили Іран та Ірак, були помстою за удар безпілотника, який вбив трьох американських солдатів і поранив понад 40 інших американських військовослужбовців у Йорданії 28 січня.

Генеральний секретар НАТО Марк Рютте здійснить дводенний візит до Вашингтона, де зустрінеться з президентом США Дональдом Трампом, держсекретарем Марко Рубіо, міністром оборони Пітом Гегсетом, та членами Конгресу. 

Сербія віддана стратегічному партнерству зі США та має намір розвивати співпрацю з Вашингтоном у всіх сферах — від енергетики до штучного інтелекту, повідомив президент країни Александар Вучич за результатами зустрічі з представником Державного департаменту США з питань Європи Бренданом Ханраханом.

Сенатор-республіканець Ліндсі Грем спрогнозував “рекордний потік озброєння” Україні вже найближчими днями.

Під час Саміту щодо майбутнього Нової Каледонії було підписано проект угоди, згідно з якою Франція закріпить у конституції новий статус архіпелагу, визнавши державою у своєму складі.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 13 липня. На даний час загалом відбулося 152 бойових зіткнення.