США завдали ударів по більш ніж 85 цілям в Іраку та Сирії
Джерело: Reuters
В п’ятницю 2 лютого, США завдали авіаударів в Іраку та Сирії по більш ніж 85 цілям, пов’язаним з Революційною гвардією Ірану (КВІР) та ополченнями, які вона підтримує.
Зазначають, що ці удари є лише першими у відповіді адміністрації президента США Джо Байдена на атаку, здійснену минулими вихідними підтримуваними Іраном бойовиками.
Американські військові заявили, що удари вразили цілі, включаючи командні та контрольні центри, сховища ракет і безпілотників, а також об’єкти логістики та ланцюга постачання боєприпасів.
Удари вразили понад 85 цілей з більш ніж 125 боєприпасами, повідомили військові.
Вони націлилися на сили “Кудс” – іноземну шпигунську та воєнізовану структуру КВІР, яка сильно впливає на союзне ополчення на Близькому Сході.
Сирійські державні ЗМІ повідомили в п’ятницю, що “американська агресія” на об’єкти в пустельних районах і на сирійсько-іракському кордоні призвела до ряду втрат і поранень.
- Єменське угруповання хуситів, яке підтримує Іран, заявило в середу, 31 січня, що продовжить напади на військові кораблі США та Великої Британії в Червоному морі.
- Хусити вдарили ракетою по танкеру торгового гіганта Trafigura Group, який перевозив Червоним морем російське паливо.
- Адміністрація президента США Джо Байдена займається розробкою плану тривалої військової кампанії проти єменських хуситів після того, як серія завданих ударів не змогла зупинити напади угруповання на іноземні судна в Червоному морі.
- Італія, Іспанія та Франція виділилися тим, що не брали участі в ударах США та Великої Британії проти угруповання хуситів у Ємені та не підписали заяву 10 країн, що виправдовує напади.
Президент Володимир Зеленський оприлюднив спільну заяву лідерів Франції, Німеччини, Польщі, Великої Британії та України за результатами зустрічі в Києві.
Суддя федерального суду Каліфорнії Сьюзен Іллстон 9 травня тимчасово заборонила близько 20 державним агентствам продовжувати широкомасштабні скорочення, ініційовані президентом США Дональдом Трампом. Заборона діятиме протягом двох тижнів.
Сполучені Штати погодили передачу Україні 125 далекобійних ракет та 100 ракет для зенітно-ракетних комплексів Patriot від Німеччини.
Колишнього міського голову Херсона, Володимира Миколаєнка, російські окупанти викрали у квітні 2022 року. Чоловіка планували обміняти, однак він відмовився, поступившись своїм місцем тяжкохворому полоненому.
Мільярдер й засновник Microsoft Білл Гейтс заявив, що планує передати “практично всі” свої статки на благодійність через свій фонд.