США зупинили технічну підтримку F-16 для України – Forbes
Джерело: Forbes
Адміністрація президента США Дональда Трампа припинила підтримку систем глушіння для українських військово-повітряних сил, що може значно послабити їхню здатність до повітряної протидії.
Як розповіли у виданні, зупинка оновлень для систем глушіння створює для українських ВПС серйозні ризики. Оскільки російські ВПС можуть адаптуватися, змінюючи частоти своїх радарів, щоб обходити перешкоди. За адміністрації Байдена ВПС США регулярно оновлювали частоти AN/ALQ-131 у відповідь на такі зміни. Однак, за Трампа, українські льотчики перестали отримувати ці оновлення, що може зробити системи застарілими.
Водночас Україна має альтернативу. Зокрема, вона може частково компенсувати цей недолік завдяки французьким винищувачам Dassault Mirage 2000.
На відміну від американських F-16, французькі Mirage 2000 мають власні потужні системи глушіння, і США не беруть участі в їхньому програмуванні.
Нині на озброєнні французьких ВПС Mirage 2000-5F використовуються комплекс радіоелектронної боротьби з приймачем попередження Serval, глушником Sabre та дозатором протиракетних пасток Eclair.
- У Німеччині зростають побоювання щодо залежності від США у сфері військової авіації, особливо після несподіваного припинення постачання американської зброї та розвідданих для України.
27 червня цього року на сайті президента з’явилась петиція під назвою “Декриміналізувати виробництво контенту для дорослих, щоб правоохоронці займались реальними злочинами, а не робили контрольні закупівлі інтимних фотографій”. Власне, в назві відображена вся суть проблеми, яку обговорюють вже декілька років – нормативне регулювання створення і розповсюдження еротичного контенту вже давно відірвалось не лише від реальності, а й від решток здорового глузду.
У місті Берислав на Херсонщині 22-річний чоловік підірвався на російській протипіхотній міні.
Американський актор і продюсер, дворазовий володар премії “Оскар” Майкл Дуглас повідомив про завершення кар’єри.
8 липня президент Вірменії Ваагн Хачатурян підписав закони щодо націоналізації ЗАТ “Електричні мережі Вірменії” проросійського бізнесмена Самвела Карапетяна.
Естонія може заблокувати ухвалення 18-го пакету санкцій для тиску на Росію, якщо він не включатиме зниження граничної ціни на російську нафту, натякнув міністр закордонних справ країни Маргус Цахкна.