Столтенберг: Протистояння між Росією і НАТО може тривати десятиліттями
Джерело:ERR
Захід не прагне війни з Росією, одначе, повинен готуватися до конфронтації, яка може тривати десятиліттями, заявив генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг.
Якщо президент Росії Володимир Путін переможе, немає гарантій, що російська агресія не пошириться на інші країни, — попередив Столтенберг.
НАТО має покращити свій військовий потенціал, наголосив глава Альянсу, додавши, що стримування працює, лише якщо воно викликає довіру.
Столтенберг зазначив, що російська економіка все більше зосереджена на війні, і НАТО має робити більше, щоб не відставати.
Нам потрібно швидше відновити та розширити нашу збройову промислову базу, щоб ми могли збільшити постачання в Україну та поповнити наші запаси, – пояснив Столтенберг. – Це означає, що ми повинні перейти від повільного виробництва зброї в мирний час до швидкого виробництва озброєння у воєнний час.
Ось чому він закликав до збільшення кількості замовлень від європейських оборонних компаній: у ринковій економіці виробникам зброї потрібні підписані контракти, щоб вони могли прискорити виробництво, стверджував Столтенберг.
- Єнс Столтенберг повідомив, що з початку повномасштабної війни втрати російської армії перевищили 300 тисяч осіб.
- Глава НАТО Єнс Столтенберг зазначив, що росіяни змушені передислоковувати свої кораблі через успішні атаки українських військових по військово-морських об’єктах росіян у тимчасово окупованому Криму.
- Єнс Столтенберг заявив 28 вересня 2023 року що українські війська “поступово завойовують позиції” у контрнаступі проти армії РФ.
- Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявив, що Україні потрібен “високоякісний і кількісний” військовий потенціал.
- Глава НАТО Єнс Столтенберг заявив, що Альянс підтримуватиме Україну “стільки, скільки буде потрібно”, зауваживши, що тепер країна “рівна” з країнами-членами.
- Президент України Володимир Зеленський у вівторок, 16 січня, у Давосі зустрівся з генеральним секретарем НАТО Єнсом Столтенбергом.
Генштаб назвав втрати армії Росії та Північної Кореї під час Курської операції.
У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 25 квітня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 116 боєзіткнень.
У Павлограді російські окупанти знищили базу Медичного Добровольчого Батальйону “Госпітальєри”. Про це повідомила засновниця батальйону, народна депутатка з фракції “Європейська Солідарність” та медикиня-доброволиця Яна Зінкевич. Вона також оголосила про збір коштів для створення нової бази батальйону.
24 квітня два комітети Європейського парламенту — з питань промисловості, досліджень та енергетики, а також з питань безпеки й оборони — визначили власну позицію щодо законодавчої ініціативи про створення Європейської програми оборонної промисловості (EDIP). Профільні комітети підтримали законопроєкт, спрямований на зміцнення європейської оборонної промисловості, збільшення виробництва зброї та посилення підтримки України.
Адміністрація Дональда Трампа передала українській стороні так звану “остаточну пропозицію” щодо завершення війни з Росією, яка передбачає суттєві поступки Кремлю. Зокрема, США нібито готові визнати Крим російською територією та фактичний контроль Росії над значною частиною окупованих територій.