Столтенберг закликав Німеччину збільшити витрати на оборону

Джерело: Spiegel

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг закликав Німеччину суттєво збільшити витрати на оборону. Він зауважив про рішення липневого саміту у Вільнюсі, відповідно до якого було встановлено мінімальний розмір видатків на оборону у 2% ВВП.

Столтенберг нагадав про холодну війну, коли витрати на оборону становили від 3 до 4% ВВП.

Я сам був главою уряду (Норвегії — ред.) протягом багатьох років і знаю, як важко виділяти більше коштів на оборону, коли також необхідні вищі витрати на охорону здоров’я, освіту чи інфраструктуру. Одначе, коли напруженість зростає, витрати на оборону повинні бути збільшено, — пояснив глава НАТО.

Окрім цього, на думку Столтенберга, країни НАТО мають готуватися до того, що війна РФ проти України триватиме довго.

Ми всі хочемо якнайшвидшого миру. Водночас ми маємо визнати, якщо президент Зеленський та українці перестануть воювати, їх країни більше не буде, — зазначив генсек НАТО, додавши, що мир настане лише в тому випадку, якщо РФ виведе свої війська.

Також глава Північноатлантичного альянсу зауважив, що після укладання миру Києву будуть потрібні гарантії безпеки. Він висловив переконання, що зрештою Україна опиниться в НАТО.

Станом на вечір ранок, 24 лютого 2025 року, критичний стан здоров’я 88-річного Папи Франциска продовжує погіршуватися. У нього не проходять симптоми тромбоцитопенії, а також у понтифіка виявили ниркову недостатність.

На Закарпатті на кордоні з Румунією прикордонники викрили жінку, яка намагалась провести за кордон чоловіка під виглядом сестри, німої від народження.

До третьої річниці повномасштабного вторгнення «Букви» зібрали дані про найбільших благодійників, які допомагають Збройним силам України. Серед них – благодійні фонди та бізнеси. У списку – зокрема фонди, які надають допомогу виключно з власних коштів, без фандрейзингу (компанія SCM Ріната Ахметова, «Епіцентр» тощо).

У третю річницю повномасштабного вторгнення РФ Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський заявив, що Сили оборони України повернули понад 50% території, окупованої росіянами після 24 лютого 2022 року, провели низку ефективних оборонних, а також наступальних операцій. 

Уряд Австралії запровадив цільові фінансові санкції та заборону на поїздки щодо 70 осіб, а також цільові фінансові санкції щодо 79 організацій. Це найбільший пакет санкцій проти Росії з боку Австралії з початку повномасштабного вторгнення в Україну 24 лютого 2022 року.