Стосунки України і Великої Британії погіршились після приходу до влади лейбористів – ЗМІ
Джерело: The Guardian
За даними ЗМІ, стосунки між Україною і Великою Британією дещо погіршились після того, як британський уряд очолила Лейбористська партія.
Таку інформацію виданню повідомили джерела в українській владі.
Кір Стармер, який з липня очолює британський уряд, досі не відвідав Україну, що розчарувало українську владу. Однак, зауважило джерело, навіть якщо Стармер приїде до України, його візит не матиме користі, якщо він не надасть додаткові ракети великої дальності Storm Shadow.
“Йому немає сенсу приїжджати як туристу”, – повідомило високопоставлене джерело з Офісу президента України.
Невдоволення України затримкою зброї викликано тим, що Росія почала активно наступати і аналітики дійшли висновку, що поточна лінія фронту більше не статистична. Українське командування напряму заявляє, що ЗСУ недостатньо озброєння.
Саме відсутність додаткових ракет Storm Shadow є головною претензією України до Великої Британії.
“Цього не відбувається. Стармер не дає далекобійну зброю. Ситуація вже не те, що була, коли прем’єр-міністром був Ріші Сунак. Стосунки погіршились”, – додало джерело.
Сунак відвідав Україну протягом місяця після того, як очолив британський уряд. Ще один британський експрем’єр Борис Джонсон мав тісні зв’язки з Президентом України Володимиром Зеленським і Україна вважала його важливим джерелом підтримки.
Востаннє українські військові завдавали удару ракетою Storm Shadow 5 жовтня по російських командних пунктах. До цього п’ять чи більше ракет були запущені по військово-морській базі РФ у ТО Севастополі у березні 2024 року.
Зеленський і Стармер зустрілись 7 листопада у межах саміту в Будапешті. Британський прем’єр наголосив, що Велика Британія продовжує підтримувати Україну, однак визнав і те, що “нам потрібно активізуватись”.
Зеленський після зустрічі опублікував фото зі Стармером та наголосив, що Україні потрібна далекобійна зброя і дозвіл бити нею по цілях на території РФ.
Однак джерела в Києві повідомили, що зустріч у Будапешті не принесла ніякого прогресу щодо ракетного питання і поки постачання Storm Shadow не відновиться, Стармеру непотрібно їхати в Україну.
“Ми обговорюємо ймовірний візит Стармера з серпня. Були різні дати. Стармер відкладав (візит) кілька разів. Немає сенсу його приїзду як туриста. На цей час він не готовий ухвалювати необхідні рішення”, – наголосило джерело.
- 30 жовтня міністерка фінансів Великої Британії Рейчел Рівз заявила, що наступного року надасть Міністерству оборони додаткові 2,9 мільярда фунтів стерлінгів і пообіцяла, що щорічна підтримка України у розмірі 3 мільярдів фунтів (3, 8 млрд дол) триватиме “стільки, скільки буде потрібно”.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 17 листопада. З початку доби загальна кількість бойових зіткнень вздовж усієї лінії фронту зросла до 134.
Франція та Велика Британія після рішення США, також дозволили Україні бити ракетами Storm Shadow та SCALP вглиб території РФ.
Прем’єр-міністр Кір Стармер відкидає ідею розмови з російським лідером Володимиром Путіним після негативної реакції на канцлера Німеччини Олафа Шольца за телефонний дзвінок російському диктатору.
Глава МЗС Ігор Клименко повідомив, що із пошкодженого внаслідок російського удару будинку в Сумах евакуювали понад 400 осіб.
17 листопада, у вечірньому відеозверненні, президент Володимир Зеленський вирішив прокоментувати поширену раніше у ЗМІ інформацію стосовно дозволу США на використання зокрема далекобійних ракет ATACMS для ударів вглиб території РФ. Він зауважив, що ракети скажуть самі за себе.