Стосунки України і Великої Британії погіршились після приходу до влади лейбористів – ЗМІ
Джерело: The Guardian
За даними ЗМІ, стосунки між Україною і Великою Британією дещо погіршились після того, як британський уряд очолила Лейбористська партія.
Таку інформацію виданню повідомили джерела в українській владі.
Кір Стармер, який з липня очолює британський уряд, досі не відвідав Україну, що розчарувало українську владу. Однак, зауважило джерело, навіть якщо Стармер приїде до України, його візит не матиме користі, якщо він не надасть додаткові ракети великої дальності Storm Shadow.
“Йому немає сенсу приїжджати як туристу”, – повідомило високопоставлене джерело з Офісу президента України.
Невдоволення України затримкою зброї викликано тим, що Росія почала активно наступати і аналітики дійшли висновку, що поточна лінія фронту більше не статистична. Українське командування напряму заявляє, що ЗСУ недостатньо озброєння.
Саме відсутність додаткових ракет Storm Shadow є головною претензією України до Великої Британії.
“Цього не відбувається. Стармер не дає далекобійну зброю. Ситуація вже не те, що була, коли прем’єр-міністром був Ріші Сунак. Стосунки погіршились”, – додало джерело.
Сунак відвідав Україну протягом місяця після того, як очолив британський уряд. Ще один британський експрем’єр Борис Джонсон мав тісні зв’язки з Президентом України Володимиром Зеленським і Україна вважала його важливим джерелом підтримки.
Востаннє українські військові завдавали удару ракетою Storm Shadow 5 жовтня по російських командних пунктах. До цього п’ять чи більше ракет були запущені по військово-морській базі РФ у ТО Севастополі у березні 2024 року.
Зеленський і Стармер зустрілись 7 листопада у межах саміту в Будапешті. Британський прем’єр наголосив, що Велика Британія продовжує підтримувати Україну, однак визнав і те, що “нам потрібно активізуватись”.
Зеленський після зустрічі опублікував фото зі Стармером та наголосив, що Україні потрібна далекобійна зброя і дозвіл бити нею по цілях на території РФ.
Однак джерела в Києві повідомили, що зустріч у Будапешті не принесла ніякого прогресу щодо ракетного питання і поки постачання Storm Shadow не відновиться, Стармеру непотрібно їхати в Україну.
“Ми обговорюємо ймовірний візит Стармера з серпня. Були різні дати. Стармер відкладав (візит) кілька разів. Немає сенсу його приїзду як туриста. На цей час він не готовий ухвалювати необхідні рішення”, – наголосило джерело.
- 30 жовтня міністерка фінансів Великої Британії Рейчел Рівз заявила, що наступного року надасть Міністерству оборони додаткові 2,9 мільярда фунтів стерлінгів і пообіцяла, що щорічна підтримка України у розмірі 3 мільярдів фунтів (3, 8 млрд дол) триватиме “стільки, скільки буде потрібно”.
Голова Федеральної резервної системи Джером Пауелл заявив, що нові тарифи, запроваджені адміністрацією Трампа, ймовірно, призведуть до вищої інфляції та сповільнення економічного зростання США.
Американські акції суттєво впали після інавгурації президента Дональда Трампа у січні. З 17 січня — п’ятниці перед днем інавгурації — фондовий ринок США втратив близько 9,6 трильйона доларів, згідно з даними FactSet і Dow Jones Market Data.
За три роки повномасштабного вторгнення Росії в Україну правоохоронці зафіксували понад 150 тисяч воєнних злочинів. Російські військові залишали за собою слід насильства всюди, куди приходили. Така кількість злочинів свідчить, що ці злочини — не випадковість, а частина цілеспрямованої політики знищення України. Українська судова система поки що не відображає масштабів і системності цих злочинів. У вироках бракує контексту — судді часто не відтворюють повної картини дій Росії проти цивільного населення України. Експертка МІПЛ з міжнародного гуманітарного права Анна Рассамахіна пояснила як це виправити й чому це критично важливо для справедливості.
Вірменський президент Ваагн Хачатурян 4 квітня підписав закон про початок вступу Вірменії до Європейського Союзу.
На засіданні 4 квітня уряд Норвегії затвердив збільшення допомоги Україні у 2025 році до 85 мільярдів крон ($7,8 млрд).