Суд обрав запобіжний захід для військового Сергія Гнезділова
Джерело: “Радіо Свобода”
Військовослужбовцю 56 окремої мотопіхотної бригади, який самовільно залишив частину і повідомив про це в соцмережах, Сергію Гнезділову Печерський районний суд Києва обрав запобіжний захід.
Його відправили під варту на 60 діб без права на заставу.
Гнезділов заявив, що подасть апеляцію на це рішення суду.
Перед засіданням він сказав, що оголосить голодування, якщо Міноборони не розробить законопроєкт про демобілізацію. Гнезділов запевнив, що готовий повернутися на службу, якщо цей проєкт буде створено.
Що передувало
Військовослужбовець 56 окремої мотопіхотної Маріупольської бригади Сергій Гнезділов заявив, що самовільно залишив частину (СЗЧ). За його словами, він хоче привернути увагу до того, що військові не мають термінів служби.
“5 років в Збройних Силах лише переконали мене ось в чому: ніхто не народжений для війни. Я не винуватий в цьому, але війна прийшла в мою країну, а я, як громадянин – маю її захищати, – написав він. – За всі ці роки ніхто так і не відповів на головне запитання: яка вона, архітектура нашої національної безпеки? Невже вся наша національна безпека – це стомлена піхота, в яку всі так вірять? Що буде, якщо уся вона сточиться в боях на Донецькому напрямку”.
На його думку, суспільство дійшло до “Рубікону, коли піхота більше не вивозить, а суспільство продовжує “вірити в ЗСУ”. Загалом він обурювався тому, що на піхоту покладають багато зобов’язань, поки інші відмовляються воювати. Зокрема отримують фейкові інвалідності, фіктивно одружуються з жінками з інвалідністю, фіктивно усиновлюють та ухиляються від виконання конституційного громадянського обов’язку тощо.
- Командування 123 бригади територіальної оборони проведе розслідування обставин загибелі командира 186 окремого батальйону Ігоря Гриба, який, як повідомляється, вчинив самогубство під час бойового завдання на Вугледарському напрямку.
- Служба безпеки затримала дезертира, який за вказівкою російської розвідки коригував удари окупантів по Вінницькій та Сумській областях.
4 лютого представники Європейської комісії, Європейської служби зовнішніх справ, Ради Європи, України та 37 держав погодили головні параметри для створення спеціального трибуналу щодо злочину агресії РФ проти України.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 4 лютого. З початку доби відбулося 80 бойових зіткнень. Найгарячішою була ситуація на Покровському, Торецькому напрямках та на Курщині.
Верховна представниця Євросоюзу з закордонних справ Кая Каллас заявила, що трибунал для лідера РФ Володимира Путіна працюватиме, навіть якщо президент США Дональд Трамп досягне мирних переговорів з господарем Кремля щодо України.
Президент Володимир Зеленський в інтерв’ю Пірсу Моргану розповів про втрати під час повномасштабної війни з Росією та оцінив реальність повернення всіх окупованих ворогом територій.
Російський опозиційний політик Михайло Ходорковський та підприємець Борис Зімін допоможуть російськомовним медійним, правозахисним, аналітичним та гуманітарним проєктам, які працюють в Україні, і залишилися без фінансування від Держдепу США.