Суд визнав незаконною приватизацію 2,5 га землі Міноборони у Києві
Джерело: Міноборони
Господарський суд Києва повернув у власність держави земельну ділянку з майновим комплексом у Дарницькому районі Києва, вартістю понад 300 млн грн, яку бізнесмени планували забудувати.
Так, майже 2,5 га землі бізнесмени планували забудувати багатоквартирними будинками, а приміщення площею понад 6 500 кв. м – використовували для отримання прибутку.
Господарський суд Києва визнав незаконною їх приватизацію.
Права власності комерційної структури на нерухомість припинено, а державну реєстрацію земельної ділянки – скасовано у взаємодії з Держгеокадастром.
Тепер ділянки використовуватимуться в інтересах оборони.
У Головному управлінні земель оборони та фондів Міноборони нагадали, що такі випадки незаконного заволодіння військовими об’єктами та землями оборони є непоодинокими, разом з тим, оборонне відомство постійно працює над їх виявленням та поверненням у власність держави.
Зауважимо, Міністерство оборони України підбило підсумки 2023 року з інвентаризації земель оборони. Загалом виявлено понад 200 незаконно захоплених земельних ділянок.
Також завдяки інвентаризації у 2023 році виготовили правовстановлюючі документи на земельні ділянки понад 100 військових містечок у різних областях України загальною площею 11,5 тисячі гектарів. Тепер власність на ці землі офіційно закріплена за Міноборони.
- У Верховному суді вдалося домогтися повернення державі земель оборони. У 2009 році 3 га військового полігону незаконно передали громадянам, тож оборонне відомство фактично позбавили права використовувати землі військового полігону за цільовим призначенням.
- Посадовцю ГУ Держгеокадастру в Івано-Франківській області, який незаконно передав у власність землі неподалік Буковелю, повідомлено про підозру.
- У Хмельницькій області прокуратура повернула у власність держави 402 га лісу вартістю 5,5 мільярда гривень.
До суду прокурори скерували обвинувальний акт стосовно російського музиканта, уродженця України за обвинуваченнями у колабораціонізмі, глорифікації ворога, публічних закликах до агресивної війни та зміни державних меж і устрою України, поєднаних з розпалюванням національної ворожнечі.
4 листопада глава Міноборони Рустем Умєров спільно з міністром національної оборони Литви Лаурінасом Кащюнасом підписали документ щодо співпраці у сфері оборонної промисловості, спрямований на посилення наших захисників на полі бою.
4 листопада Генеральний секретар НАТО Марк Рютте на спільній пресконференції з канцлером Німеччини Олафом Шольцем повідомив, що німецька оборонна компанія Rheinmetall добудовує вже другий завод в Україні.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували оперативну інформацію на фронті станом на 22:00 4 листопада. З початку доби відбулося 226 бойових зіткнень, третина з яких — на Курахівському напрямку.
Представництво Тайваню в Литві підписало свій другий меморандум про взаєморозуміння з Литовським центральним агентством з управління проектами (CPMA) про надання додаткових 5 мільйонів доларів фінансування для сприяння відбудови України через уряд Литви.