Суддя заявила про тиск з боку СБУ та НАЗК у справі Червінського

Джерело: Судово-юридична газета

Суддя Кропивницького апеляційного суду Ірина Олексієнко звернулася до Вищої Ради правосуддя, повідомивши про спроби незаконного впливу та втручання в її професійну діяльність з боку співробітників СБУ та Національного агентства з питань запобігання корупції у справі колишнього співробітника ГУР Романа Червінського.

Олексієнко зауважила, що головувала під час розгляду апеляційної скарги на рішення про продовження строку дії запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою стосовного Червінського.

15 липня колегія суддів Кропивницького апеляційного суду (Ірина Олексієнко – головуюча, судді Дем’ян Іванов, Віктор Онуфрієв) скасувала ухвалу про обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою. Так, Червінському визначили можливість внесення застави у розмірі 9 млн 84 тис. гривень. Вже 16 липня заставу вніс нардеп, лідер фракції “ЄС” Петро Порошенко.

Як повідомила суддя, після оголошення перерви у Кропивницький апеляційний суд зателефонував співробітник Управління СБУ в Кіровоградській області. Працівнику апарату суду представник СБУ повідомив, що хоче отримати копію клопотання про взяття на поруки з обов’язковим переліком народних депутатів. Працівник суду відмовила СБУ у надані копії клопотання, зауваживши, що клопотання ще перебуває на розгляді суду, і остаточне рішення судом щодо нього не прийняте.

Після того, як 15 липня суд змінив Червінському запобіжний захід, членами колегії зацікавилося НАЗК – Агентство “вирішило здійснити моніторинг способу життя” судді Ірини Олексієнко.

Зауважується, що зацікавленість у НАЗК викликали двоє суддів колегії, а ще один суддя апеляційного суду, який повідомив про наявність у нього окремої думки, інтересу з боку НАЗК уник.

Як вважає Олексієнко, у такий спосіб співробітники СБУ намагаються “помститися суддям”, котрі ухвалили рішення щодо Червінського.

Суддя акцентувала ВРП на те, що працівники Управління СБУ в Кіровоградській області раніше були особисто помічені Олексієнко за спостереженням як за самою суддею, так і за її сім’єю.

Крім того, вона додала, що після ухвалення судом рішення працівники СБУ здійснювали дзвінки на особисті мобільні телефони як помічника Олексієнко, так і помічника іншого судді.

Також Олексієнко згадала про напад на свій приватний будинок, який не розслідували, а кримінальне провадження закрили “з невідомих їй підстав”.

Довідка. Минулого року українські військовослужбовці намагались завербувати російського пілота, вмовивши його перегнати в Україну військовий літак РФ. Дії колишнього розвідника Романа Червінського, представників СБУ та Повітряних сил призвели до ракетного обстрілу аеродрому “Канатове” 23 липня 2022 року. Служба безпеки України відкрила щодо них справи.

21 квітня СБУ повідомила Червінському про підозру за статтею ККУ “Перевищення військовою службовою особою влади чи службових повноважень”. Його дії, за версією слідства, призвели до ракетного удару російськими армійцями по аеродрому “Канатове” у Кіровоградській області влітку 2022 року.

24 квітня на Тернопільщині Служба безпеки України затримала Червінського.

25 квітня ​​Шевченківський районний суд Києва обрав запобіжний захід у вигляді тримання під вартою протягом двох місяців без права внесення застави колишньому виконувачу обов’язків командира однієї із частин Сил спецоперації Роману Червінському. За даними слідства, його дії призвели до жертв та знищення техніки після обстрілу аеродрому “Канатове” Кіровоградської області.

17 липня Червінський вийшов із СІЗО  вийшов із СІЗО після того, як Благодійний фонд лідера “Європейської солідарності”, депутата Петра Порошенка вніс за нього заставу у понад 9 мільйонів гривень.

  • Колишній виконувач обов’язків командира однієї із частин Сил спецоперацій Роман Червінський, якого суд заарештував на два місяці без права внесення застави у справі про обстріл аеродрому “Канатове”, розповів про готовність України до початку повномасштабної війни та обставини окупації півдня України росіянами.
  • Володимир Ар’єв заявив, що звинувачення ексрозвідника, полковника Романа Червінського у “здачі” координат аеродрому “Канатове”, внаслідок чого загинув командир військової частини та знищено два винищувачі Повітряних сил ЗСУ, є “повною маячнею”, оскільки винного в цьому злочинця вже засудили раніше.
  • Судове засідання над розвідником Романом Червінським перенесли на 4 вересня – для виклику 17 потерпілих.

25 вересня прем’єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо отримав конверт із кулею, повідомила пресслужба словацького уряду.

Співробітники розвідки США проінформували кандидата у президенти від Республіканської партії Дональда Трампа про ймовірні з боку Ірану погрози вбити його, повідомили в його кампанії.

Дослідники виявили, що на інтенсивність опадів, які чотири дні поспіль випадали у Європі цього місяця, вплинуло глобальне потепління.

Спеціальні підрозділи Головного управління розвідки протягом понад тижня здійснювали операцію на Вовчанському агрегатному заводі. У результаті бійці захопили в полон близько двадцяти російських військових. Про це повідомив офіцер спецпідрозділу Тимур на позивний “Вікінг”.

Російські війська здійснюють тиск на Вугледар Донецької області з трьох напрямків, і найближчим часом ситуація, ймовірно, не зміниться. Британська розвідка повідомляє про подальші успіхи росіян у цьому районі.