Свириденко заявила про скасування наказу щодо бронювання працівників Glovo, Favbet та інших

Джерело: Юлія Свириденко/Facebook

Перша віцепрем’єр-міністерка України – міністерка економіки України Юлія Свириденко заявила, що скасовує наказ про бронювання працівників Glovo, Favbet Tech та інших.

“З огляду на суспільний резонанс я скасовую наказ про бронювання й будемо розбиратися у ситуації й аналізувати рішення щодо кожної компанії окремо. Ця ситуація стала додатковим аргументом, аби пришвидшити роботу над оновленням постанови Кабміну №76, аби вона відповідала вимогам часу і потребам бізнесу”, – зазначила вона.

За її словами, компанії звернулися до Міністерства цифрової трансформації. Своєю чергою, Мінцифри визнало їх “критично важливим” на підставі трьох із семи критеріїв: відсутність заборгованості по ЄСВ, рівень зарплати й те, що вони є резидентами Дія.Сіті.

Після цього Мінцифри відправило списки військовозобов’язаних у Генштаб для перевірки. На основі рішення Генштабу списки опрацьовуються Міністерством економіки. У випадку відсутності правових підстав для відмови, як зазначила Свириденко, ухвалюється рішення про бронювання працівників.

“Ми розуміємо, що бронювання спеціалістів – законне право бізнесу і можливість для країни у такий важкий час підтримувати нашу економіку податками й зборами. Але це питання також не повинне розколювати суспільство, особливо у такий важкий час. Проведемо оновлення постанови, аби знайти оптимальне рішення, яке відповідатиме запиту військових, але водночас дасть можливість працювати економіці”, – резюмувала міністерка.

Зауважимо, що нардеп Олександр Федієнко опублікував наказ Міністерства економіки України про бронювання від мобілізації працівників компаній Favbet, Glovo, Visa та інших.

Згідно з наказом, працівникам ТОВ “ГЛОВОАПП УКРАЇНА”, ТОВ “ФАВБЕТ ТЕК”, ДП “ССМ”, ТОВ “ВІЗА УКРАЇНА”, ТОВ “АГРІ ЧЕЙН” та ТОВ “КОРТ” надається відстрочка від призову на військову службу строком на 6 місяців.

До суду прокурори скерували обвинувальний акт стосовно російського музиканта, уродженця України за обвинуваченнями у колабораціонізмі, глорифікації ворога, публічних закликах до агресивної війни та зміни державних меж і устрою України, поєднаних з розпалюванням національної ворожнечі.

4 листопада глава Міноборони Рустем Умєров спільно з міністром національної оборони Литви Лаурінасом Кащюнасом підписали документ щодо співпраці у сфері оборонної промисловості, спрямований на посилення наших захисників на полі бою.

4 листопада Генеральний секретар НАТО Марк Рютте на спільній пресконференції з канцлером Німеччини Олафом Шольцем повідомив, що німецька оборонна компанія Rheinmetall добудовує вже другий завод в Україні.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували оперативну інформацію на фронті станом на 22:00 4 листопада. З початку доби відбулося 226 бойових зіткнень, третина з яких — на Курахівському напрямку.

Представництво Тайваню в Литві підписало свій другий меморандум про взаєморозуміння з Литовським центральним агентством з управління проектами (CPMA) про надання додаткових 5 мільйонів доларів фінансування для сприяння відбудови України через уряд Литви.