Сили оборони уразили НПЗ у Саратовській області РФ – Генштаб

Джерело: Генштаб
1 липня Сили оборони України здійснили удар по території нафтопереробного заводу АТ “Саратоворгсинтез”, котрий забезпечує пальним російські військові підрозділи.
У Генштабу зазначили, що у межах зниження наступальних можливостей противника, сьогодні підрозділи Головного управління розвідки Міноборони України, у взаємодії з іншими складовими Сил оборони, завдали ураження по території нафтопереробного заводу АТ “Саратоворгсинтез” у Саратовській області РФ.
Потужності НПЗ використовуються росіянами для забезпечення пально-мастильними матеріалами військових підрозділів РФ, задіяних у повномасштабній війні проти України.
Нині підтверджено влучання по території об’єкта – зокрема пошкоджено технологічні установки. На місці удару виникла пожежа.
Результати ураження уточнюються.
Зауважимо, ЗСУ 30 червня здійснили успішний удар по пункту управління 8-ї загальновійськової армії ЗС РФ на тимчасово окупованій території Донецької області, суттєво ускладнивши оперативне управління в ключових районах. Цей високоточний удар суттєво ускладнює здатність росіян планувати та вести операції в напрямках Покровська та Торецька.
Раніше у Генштабі підтвердили, що підрозділи Сил безпілотних систем Збройних Сил України, у взаємодії з іншими складовими Сил оборони, у ніч на 6 лютого уразили аеродром “Приморсько-Ахтарський” у Краснодарському краї РФ.
Як зауважили, це об’єкт оперативного базування авіаційних засобів. Він використовується для зберігання, підготовки та пусків БпЛА типу Shahed по території України, а також обслуговування авіатехніки, яка виконує завдання в районах Запорізької та Херсонської областей.
Додамо, 26 січня у Генштабі поінформували, що підрозділи Повітряних Сил Збройних Сил України, у взаємодії з іншими складовими Сил оборони, завдали удару по складах зберігання ударних БпЛА російських військ в Орловській області РФ.
Так, внаслідок ударів уражено бетоновані споруди, де зберігались термобаричні бойові частини, якими споряджаються дрони. Зауважується, що є інформація про сильну вторинну детонацію.
Раніше у Генштабі повідомили про ураження Силами оборони низки ворожих об’єктів.
Окрім цього, Сили безпілотних систем та Сили спецоперацій ЗСУ завдали удару по інфраструктурі АО “Смоленський авіаційний завод” у Смоленській області РФ, де модернізують та виготовляють бойові літаки. Вибухи зафіксовано на території авіазаводу.
Також українські воїни вразили командний пункт 29-ї загальновійськової армії РФ на території тимчасово окупованої Волновахи (Донеччина).
Раніше Сили безпілотних систем ЗСУ підтвердили удар по Брянському хімзаводу.
- У Генеральному штабі Збройних сил України підтвердили, що вночі 14 січня Сили оборони здійснили наймасовіший удар по російських військових об’єктах на відстані від 200 до 1100 км углиб РФ.
- Збройні Сили України завдали чергового високоточного повітряного удару по командному пункту 2-ї гвардійської загальновійськової армії РФ, розташованому в місті Новогродівка Донецької області.
- Сили оборони завдали удару по пункту управління 3-го армійського корпусу ЗС РФ у окупованому місті Світлодарськ Донецької області.
- Станом на 1 липня 2025 року російська армія втратила на війні проти України понад 1 мільйон військових. За даними Генерального штабу Збройних сил України, загальні бойові втрати особового складу противника з 24 лютого 2022 року орієнтовно склали 1 020 980 осіб. За минулу добу ліквідовано ще 970 окупантів.
Китайський виробник двигунів, котрі використовуються в російських ударних безпілотниках “Гарпія-А1”, постачає їх до Росії через фірми-прокладки, маскуючи справжнє призначення продукції у документах, повідомили європейські розвідслужби.
Міністр закордонних справ Нідерландів Каспар Вельдкамп повідомив, що Амстердам спільно з 40 країнами ОБСЄ офіційно звернулися з вимогою провести незалежне розслідування катувань та жорстокого поводження з українськими полоненими з боку Росії.
На Сумщині прикордонника засудили до п’яти років ув’язнення за злив даних про позиції ЗСУ, продаж боєприпаси й допомогу у незаконному переміщенні вантажі через кордон.
Надвечір 24 липня рятувальникам вдалося ліквідувати усі осередки пожеж, спричинені російським авіаударом по Харкову.
Європейські санкції проти найбільшого в Індії нафтопереробного заводу, частково підконтрольного “Роснафті”, поступово почали позначатися на його роботі. Так, спершу покупці перестали вивозити нафтопродукти, зокрема танкери скасовували відвантаження пального, забороненого до постачання в ЄС. Тепер же завод постав перед новою проблемою: постачальники сировини також почали від нього відмовлятися.