Сили оборони випробовують на фронті безпілотний робот Ironclad

Джерело: глава Мінцифри Михайло Федоров

Сили оборони на передовій випробовують безпілотну універсальну роботизовану платформу Ironclad. Її створили за допомогою “технології перемоги від Brave1”.

За словами глави Мінцифри, роботизована платформа допомагає Збройним силам України виконувати бойові завдання на фронті. Зокрема штурмувати ворожі позиції, проводити розвідку та забезпечувати військових вогневою підтримкою.

“Це революційний продукт від українських інженерів з Roboneers, який змінює підхід до ведення війни та допомагає зберегти найцінніше – життя наших військових. Машина розвиває швидкість до 20 кілометрів на годину, обладнана тепловізійною камерою та бойовою туреллю Шабля М2. Також має броньований панцир, який захищає від стрілецької зброї”, – зазначив міністр.

Керувати Ironclad можна дистанційно, що є додатковою безпекою для життів захисників.

23 січня на пресконференції в Давосі президент Польщі Анджей Дуда заявив, що “має право закликати запросити Україну до НАТО”.

Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський розповів, що після успішної Харківської операції восени 2022 року російським військам не дали втекти. Генерал пояснив, що на той момент українська армія була виснажена після місяця постійних боїв.

Міністерство культури та стратегічних комунікацій України додало російського письменника Алєксандра Пєлєвіна до Переліку осіб, які створюють загрозу національній безпеці України.

Генеральний секретар НАТО Марк Рютте під час дискусії в Українському домі на Всесвітньому економічному форумі в Давосі заявив, що союзники НАТО підтверджують готовність до вступу України в Альянс, однак це стане можливим лише після досягнення стійкого миру.

Україна та Швеція домовилися про спільні проєкти в оборонно-промисловій сфері, включно з виробництвом бронетехніки, боєприпасів та розвитком далекобійних спроможностей.