Сили оборони збили російський військовий літак А-50

Джерело: командувач Повітряних Сил Микола Олещук

Сьогодні, 23 лютого, Сили оборони збили російський літак дальнього радіолокаційного виявлення А-50 над акваторією Азовського моря.

“А-50 із позивним “Баян” долітався! Вітаю окупантів “С Днем защитника отечества! Святкувати треба вдома, і так, щоб Баян не порвати!” – зазначив командувач Повітряних Сил Олещук.

Він також подякував Головному управлінню розвідки МОУ та усім, “хто забезпечив результат”.

Нагадаємо, що в січні Україна збила російський літак дальнього радіолокаційного виявлення А-50 та повітряний пункт управління Іл-22.

Довідково: А-50 – це літак далекого радіолокаційного виявлення та управління (ДРЛВ), сконструйований в часи СРСР та прийнятий на озброєння в 1989 році. Він створений на базі військово-транспортного літака Іл-76. 

30 січня президент Володимир Зеленський підписав Закон 4188-IX “Про внесення змін до Закону України “Про природно-заповідний фонд України” щодо забезпечення збереження територій та об’єктів природно-заповідного фонду”.

Бюджетний комітет Німеччини закликав міністра фінансів Йорга Кукіса схвалити додаткові 3 мільярди євро (3,13 мільярда доларів) військової допомоги Україні, повідомили джерела.

Для завершення війни проти України необхідно тиснути на Росію, адже саме Москва виступає агресором, наголосила глава дипломатії Європейського Союзу Кая Каллас. Вона зазначила, що США повністю поділяють цю думку.

Хмельницька обласна рада має намір витратити 645 тисяч гривень на висвітлення своєї діяльності у 2025 році, повідомила пресслужба у відповідь на інформаційний запит ІМІ.

Глава РФ Володимир Путін неодноразово нахвалював міжконтинентальну балістичну ракету “Сармат”, стверджуючи, що “аналогів у світі немає”, і кілька років обіцяв, що ось-ось поставить її на бойове чергування. Пропагандисти Путіна погрожували за допомогою “Сармата” стерти Велику Британію та Страсбург, де знаходиться Європарламент. Проте низка випробувань завершилася провалом: Росія не має необхідних компетенцій для створення таких ракет, якими ще за радянських часів займалися українські конструкторські бюро, повідомляють експерти.