Сили оборони знищили 1459 одиниць озброєння армії РФ за тиждень – Павлюк

Джерело: Олександр Павлюк/Telegram

9 червня командувач Сухопутних військ ЗС України генерал-лейтенант Олександр Павлюк повідомив про втрати російської армії за тиждень. Зокрема українські оборонці ліквідували 8700 росіян та знищили 1459 одиниць озброєння ворога.

За тиждень з 2 по 9 червня втрати противника склали близько 8700 осіб особового складу.

Суттєвих втрат зазнали озброєння/військова техніка російських військ:

  • 104 танки
  • 151 бойова броньована машина
  • 360 артилерійських систем
  • 8 РСЗВ
  • 15 установок ППО
  • 1 корабель
  • 470 одиниць автотехніки
  • 58 одиниць спецтехніки

Окрім цього, наші захисники також знищили 9 ракет та 283 БпЛА росіян.

В Україні триває 837-ма доба повномасштабної війни. За цей час втрати армії РФ у живій силі (вбиті та поранені) перевищили 518 тисяч осіб.

Відповідно до даних аналітиків UA War Infographics, у 2023 році військовослужбовці Збройних сил України вполювали 45 російських бойових літаків.

Раніше в британській розвідці повідомили про середньодобову кількість втрат армії РФ у живій силі у квітні та спрогнозували подальше зростання втрат.

У британській розвідці зазначали, що з початку повномасштабного вторгнення російські війська втратили значну кількість техніки, але зберігають здатність відновлювати втрати і продовжувати війну.

За даними аналітиків, з 24 лютого 2022 року по 25 січня 2024 року російські сухопутні війська, ймовірно, втратили в Україні приблизно 2600 танків і 4900 інших бойових броньованих машин (ББМ). У 2023 році загарбники могли втратити на 40% менше техніки, ніж у 2022-му.

На одному з енергетичних об’єктів Києва виявили тіло чоловіка. Загиблим є працівник підприємства.

Власник будинку на півночі Лондона Чарльз Рівз після повернення з роботи за кордоном виявив, що його родинний дім перетворили на ферму з вирощування канабісу. 10 тонн ґрунту висипали прямо всередині будівлі.

Кілька десятків однакових графіті у виглядів літаків-винищувачів із трунами та написом “Mirage для України” зафіксувала поліція у трьох округах Парижа.

У Бундестазі голова баварської опозиційної партії ХСС Александер Добріндт виступив із закликом депортувати безробітних українських переселенців з Німеччини. На його думку, треба висилати українців, якщо вони не знайдуть роботу.

У Києві оголосили про підозру підлітку, який напав на ветерана. Виявилося, що зловмисник є студентом військового коледжу.