Сили Саудівської Аравії перебувають у підвищеній готовності після сутички з хуситами
Джерело: Bloomberg
Збройні сили Саудівської Аравії перейшли в стан підвищеної бойової готовності після зіткнень з єменськими повстанцями-хуситами, яких підтримує Іран, що також намагалися запустити ракету над королівством у бік Ізраїлю, повідомляють джерела, знайомі з ситуацією.
Четверо саудівських армійців загинули в бою з хуситами у південно-західній провінції Джазан на кордоні з Єменом, повідомили особи на умовах анонімності, оскільки інформація є конфіденційною.
За минулі кілька тижнів сили оборони Саудівської Аравії також перехопили ракету на території королівства, випущену хуситами.
Наслідки зіткнення є першою відомою втратою Збройних сил країни після того, як у квітні минулого року було досягнуто попереднього перемир’я з хуситами. Ер-Ріяд намагався домовитися про припинення війни, яка почалася у 2015 році.
До ескалації обидві сторони були на порозі угоди, попри загибель чотирьох бахрейнських солдатів, які служили в саудівській коаліції, під час атаки хуситського безпілотника минулого місяця.
Останній інцидент стався на тлі конфлікту Ізраїлю та ХАМАС, який посилює напругу в регіоні. Іран попередив, що проти США відкриються нові фронти, якщо вони продовжуватимуть підтримувати Ізраїль.
Саудівська Аравія різко критикувала ізраїльські авіаудари по сектору Гази, яким керує ХАМАС.
Зіткнення на єменсько-саудівському кордоні відбулися після того, як 19 жовтня хусити випустили крилаті ракети та безпілотники в бік Ізраїлю, які, за словами Пентагону, були перехоплені американським есмінцем у Червоному морі.
Одну з цих ракет перехопили засоби ППО Саудівської Аравії. Раніше США та Саудівська Аравія не повідомляли про причетність королівства до припинення атаки. Протоколи, пов’язані з підвищеним станом готовності, були активовані в усіх підрозділах Збройних сил Саудівської Аравії після запусків ракет.
Міністр оборони Саудівської Аравії Халід бін Салман відвідує Вашингтон, аби зустрітися з високопосадовцями в адміністрації Байдена. Очікується, що він обговорить наслідки війни Ізраїлю та ХАМАС і ситуацію в Ємені.
Хусити висловили підтримку ХАМАС, який США та Європейський Союз визнали терористичним угрупованням. 11 жовтня лідер хуситів Абдель-Малек Аль-Хуті засудив такі країни, як Саудівська Аравія, за спроби нормалізувати відносини з Ізраїлем і пригрозив помститися США за допомогою “всіх доступних військових засобів”.
- Ізраїль закликав Росію вислати прибувшу делегацію ХАМАС, заявивши, що їх запрошення до Москви було “жалюгідним”.
- Бойовики угруповання ХАМАС використовували зброю з Північної Кореї для нападу на Ізраїль.
- Під час суботнього нападу на Ізраїль бойовики терористичного угруповання ХАМАС вбили чимало активістів, які боролися за права палестинців.
- Генеральна Асамблея ООН у п’ятницю, 27 жовтня, схвалила резолюцію, яка закликає до негайного “довговічного та стійкого гуманітарного перемир’я” в Газі.
- Близько 500 бійців ХАМАСу і палестинського “Ісламського джихаду” пройшли спеціальну бойову підготовку в Ірані елітними силами Корпусу вартових Ісламської революції за кілька тижнів до нападу на Ізраїль 7 жовтня.
Міністерка закордонних справ Австрії Беате Майнль-Райзінгер заявила, що країна розглядає можливість відмови від нейтрального статусу на тлі загрози з боку Росії.
27 липня президент Володимир Зеленський провів телефонну розмову з президенткою Європейської комісії Урсулою фон дер Ляєн, під час якої зокрема обговорив законопроєкт, котрий гарантує незалежність та ефективність антикорупційних органів.
Міністр економіки, довкілля та сільського господарства Олексій Соболев повідомив, що цього року щонайменше шість областей потерпають від наслідків посухи.
27 липня президент Володимир Зеленський підписав закон про реформу Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів.
27 липня президент Володимир Зеленський розповів про “предметну” розмову з главою Франції Емманюелем Макроном, зауваживши, що Париж готовий допомогти Україні профінансувати виробництво дронів.