Сирія та Ізраїль ведуть прямі переговори щодо безпеки – Reuters

Сирія та Ізраїль нещодавно провели кілька особистих зустрічей, спрямованих на зменшення напруженості в регіоні, зокрема вздовж спільного кордону. Про це повідомляє Reuters з посиланням на власні джерела.

“Ці контакти знаменують собою значний розвиток зв’язків між державами, які десятиліттями перебували по різні боки конфлікту на Близькому Сході, оскільки США заохочують нових ісламістських правителів у Дамаску налагодити відносини з Ізраїлем, а Ізраїль послаблює свої бомбардування Сирії”, – зазначає Reuters.

Три джерела повідомили, що кілька раундів особистих зустрічей відбулися в прикордонному регіоні, зокрема на території, підконтрольній Ізраїлю.

За словами джерел, з сирійського боку переговори очолює високопоставлений силовик Ахмад аль-Далаті, якого після падіння режиму Асада призначили губернатором провінції Кунейтра, що межує з окупованими Ізраїлем Голанськими висотами.

Попри це, публічно Далаті заперечує свою участь у будь-яких прямих контактах з ізраїльською стороною.

Хто саме представляв Ізраїль, з’ясувати не вдалося, хоча два джерела вказали на співробітників служб безпеки.

Міжнародне агентство з атомної енергії (МАГАТЕ) не побачило жодних ознак того, що Росія готується перезапустити окуповану Запорізьку атомну електростанцію та під’єднати її до своєї енергосистеми.

Супутникові знімки свідчать, що цього місяця Китай розмістив два свої найсучасніші бомбардувальники на спірних Парасельських островах у Південнокитайському морі.

Посланець Сполучених Штатів у справах Сирії Томас Баррак заявив, що вірить у досяжність миру між Сирією та Ізраїлем, під час свого першого візиту до Дамаска 29 травня, високо оцінивши очолюваний ісламістами уряд та наголосивши на готовності до діалогу.

Адміністрація президента США Дональда Трампа на завершальній стадії скасувала контракт з компанією Moderna, що розробляла вакцини від пташиного грипу для людей.

Вчені вперше успішно застосували технологію CRISPR-Cas9 для редагування генів павуків. Дослідники з Німеччини розробили протокол мікроін’єкції CRISPR у тіло самок павуків виду Parasteatoda tepidariorum. Це дало змогу змінювати гени потомства — як для вивчення їх функцій, так і для створення нових елементів.