Ситуація на ТОТ: росіяни продовжують мілітаризувати підлітків Криму

Джерело: ЦНС

У Центрі національного спротиву повідомили, що у школах та технікумах тимчасово окупованого Криму російські війська розгортають мілітаризацію підлітків.

Зауважується, що росіяни агітують юнаків вступати до мілітаристичних клубів, зокрема “Юнармії”. Агітацію проводять у спортивних секціях та навчальних закладах, ворог обіцяє учасникам таких клубів преференції у вступній кампанії.

Проте лише за минулий рік близько 100 учасників Юнармії пішли воювати у складі армії РФ проти України й не всі вони повернуться додому, частина також пішла на навчання до військових ВНЗ, — зазначили у повідомленні.

У ЦНС закликали ігнорувати мілітаристичні угруповання ворога й не руйнувати своє майбутнє.

Відповідно до звіту ООН, з 2014 року на тимчасово окупованій території АР Крим насильницько зникли 104 проукраїнських активісти.

Російські окупанти закрили майже 80% українських медіа та через репресивну політику РФ лише 0,1% студентів навчаються українською мовою.

Також за період російської окупації вдвічі знизилася кількість релігійних організацій, зареєстрованих у Криму.

Міністерство юстиції передбачає, що запуск усіх реєстрів після масштабної кібератаки вдасться здійснити до кінця січня. Про відновлення роботи державних реєстрів після масштабної кібератаки з боку РФ повідомив перший заступник міністра юстиції Микола Кучерявенко.

Президент Росії Володимир Путін на майбутніх переговорах щодо України з Дональдом Трампом має намір вимагати радикального скорочення військової співпраці Києва з НАТО та “назавжди” відмови від планів стати членом блоку, інформують близькі до Кремля джерела.

15 січня Верховна Рада прийняла у першому читанні за основу та в цілому проект Закону про внесення змін до деяких законів України щодо окремих питань направлення підрозділів Збройних Сил України до інших держав у період дії воєнного стану (реєстр. №12378).

Міністр закордонних справ Литви Кястутіс Будріс заявив, що якби Київ запросив розміщення військ деяких західних країн, включно з Литвою, в Україні, це питання обговорювалося б із союзниками, і литовський прапор там був би присутній.

Прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск після зустрічі з Володимиром Зеленським запевнив у гарантіях безпеки для України.