Тайвань посилює санкції проти РФ, унеможливлюючи використання технологій для озброєння
Джерело: Reuters
26 грудня Міністерство економіки Тайваню заявило, що розширило список санкційних товарів для Росії та Білорусі у відповідь на повномасштабне вторгнення РФ в Україну, щоб запобігти використанню тайванських високотехнологічних товарів у військових цілях.
Тайвань засудив напад Росії та вже приєднався до санкцій під керівництвом Заходу, хоча це значною мірою символічно, оскільки існує лише мінімальна пряма торгівля між островом і Росією.
Санкції також поширюються і на Білорусь.
Оголошуючи про свій черговий раунд санкцій, Міністерство заявило, що цей крок було зроблено “з метою забезпечення міжнародного співробітництва та запобігання експорту наших високотехнологічних товарів для військових цілей”.
Список містить обладнання для виробництва напівпровідників, у виробництві яких Тайвань є світовим лідером, а також певні хімічні речовини та ліки, доповнюючи попередні оголошення, які вже були спрямовані на індустрію мікросхем.
Нові санкції відповідають тим, які вже оголосили Європейський Союз, Сполучені Штати та інші країни.
ЄС, США та інші нещодавно зібрали уламки зброї з українських полів битв і склали “спільний список високого пріоритету” електронних і механічних частин і обладнання, які широко використовуються в комерційних цілях і можуть бути використані для виготовлення озброєння в РФ.
Заявки на експортні ліцензії “в принципі” не будуть схвалені, заявили у відомстві.
Наслідки війни РФ проти України викликали широке співчуття громадськості на острові Тайвань через те, що багато хто вбачає паралелі між тим, що відбувається в європейській країні, і тим, що може статися, якщо Китай коли-небудь застосує силу, щоб поставити острів, який він вважає своєю територією, під контроль КНР.
- Південнокорейський уряд оголосив про посилення контролю над експортом товарів до Росії та Білорусі у відповідь на їхні агресивні дії. Це рішення передбачає значне розширення списку обмежених товарів.
- США, ЄС і Велика Британія тиснуть на Ліберію, Маршаллові Острови та Панаму, щоб вони посилили нагляд за суднами під їхніми прапорами та гарантували, що вони не транспортують російську нафту, продану вище максимальної ціни.
- 23 грудня Тайвань повідомив про збільшення активності китайських військових літаків та військових кораблів навколо острова, включаючи літаки, які перетинають серединну лінію Тайванської протоки, оскільки Китай продовжує військові дії за три тижні до голосування в Тайвані.
- Під час зустрічі голова Китаю Сі Цзіньпін зауважив президенту США Джо Байдену, що Тайвань є “найбільшою та найнебезпечнішою” проблемою в американо-китайських відносинах.
30 квітня міністерка економіки Юлія Свириденко спільно із міністром фінансів США Скоттом Бессентом підписала Угоду про створення Інвестиційного фонду відбудови США–Україна. Як зауважила міністерка, мовиться про співпрацю на десятиліття вперед.
Орієнтовна вартість робіт з відбудови сучасного корпусу лікарні “Охматдит” становитиме близько 396 мільйонів гривень. Проєктно-кошторисна документація наразі проходить експертизу, а тендер на капітальний ремонт сучасного корпусу оголосять на платформі Prozorro у першій половині травня.
Спецпредставник президента США з питань України Кіт Келлог наголосив, що главі РФ Володимиру Путіну варто визнати зміну ситуації на користь України. Генерал у відставці зауважив, що росіянам, попри шалені втрати у лавах своєї армії, за півтора року не вдалося досягти серйозних здобутків на фронті.
Прем’єр-міністр Індії Нарендра Моді відмовився приїхати до Москви на 9 травня. Про те, що Моді не прийняв запрошення глави РФ Володимира Путіна брати участь в урочистих заходах, повідомив прессекретар Кремля Дмитро Пєсков.
Компанії McDonald’s і Coca-Cola досі розглядають російський ринок як зону підвищених ризиків і не планують повертатися до діяльності у цій країні, свідчать листи компаній до правозахисної групи B4Ukraine.