Тайвань посилює санкції проти РФ, унеможливлюючи використання технологій для озброєння
Джерело: Reuters
26 грудня Міністерство економіки Тайваню заявило, що розширило список санкційних товарів для Росії та Білорусі у відповідь на повномасштабне вторгнення РФ в Україну, щоб запобігти використанню тайванських високотехнологічних товарів у військових цілях.
Тайвань засудив напад Росії та вже приєднався до санкцій під керівництвом Заходу, хоча це значною мірою символічно, оскільки існує лише мінімальна пряма торгівля між островом і Росією.
Санкції також поширюються і на Білорусь.
Оголошуючи про свій черговий раунд санкцій, Міністерство заявило, що цей крок було зроблено “з метою забезпечення міжнародного співробітництва та запобігання експорту наших високотехнологічних товарів для військових цілей”.
Список містить обладнання для виробництва напівпровідників, у виробництві яких Тайвань є світовим лідером, а також певні хімічні речовини та ліки, доповнюючи попередні оголошення, які вже були спрямовані на індустрію мікросхем.
Нові санкції відповідають тим, які вже оголосили Європейський Союз, Сполучені Штати та інші країни.
ЄС, США та інші нещодавно зібрали уламки зброї з українських полів битв і склали “спільний список високого пріоритету” електронних і механічних частин і обладнання, які широко використовуються в комерційних цілях і можуть бути використані для виготовлення озброєння в РФ.
Заявки на експортні ліцензії “в принципі” не будуть схвалені, заявили у відомстві.
Наслідки війни РФ проти України викликали широке співчуття громадськості на острові Тайвань через те, що багато хто вбачає паралелі між тим, що відбувається в європейській країні, і тим, що може статися, якщо Китай коли-небудь застосує силу, щоб поставити острів, який він вважає своєю територією, під контроль КНР.
- Південнокорейський уряд оголосив про посилення контролю над експортом товарів до Росії та Білорусі у відповідь на їхні агресивні дії. Це рішення передбачає значне розширення списку обмежених товарів.
- США, ЄС і Велика Британія тиснуть на Ліберію, Маршаллові Острови та Панаму, щоб вони посилили нагляд за суднами під їхніми прапорами та гарантували, що вони не транспортують російську нафту, продану вище максимальної ціни.
- 23 грудня Тайвань повідомив про збільшення активності китайських військових літаків та військових кораблів навколо острова, включаючи літаки, які перетинають серединну лінію Тайванської протоки, оскільки Китай продовжує військові дії за три тижні до голосування в Тайвані.
- Під час зустрічі голова Китаю Сі Цзіньпін зауважив президенту США Джо Байдену, що Тайвань є “найбільшою та найнебезпечнішою” проблемою в американо-китайських відносинах.
Сьогодні, 22 травня, російські війська обстріляли Костянтинівку та Райгородок на Донеччині. Внаслідок атак загинули двоє мирних жителів, ще двоє отримали поранення.
До мережі потрапило відео з передової, де небайдужий чоловік рятує виснажене оленя, що заплуталося в оптоволоконних сітках. На кадрах також видно безліч загиблих тварин — їхні тіла залишилися в пастках.
Радник глави Росії Антон Кобяков під час Петербурзького міжнародного юридичного форуму заявив, що, мовляв, Радянський Союз “з юридичного погляду досі існує”. За його словами, таку думку давно висловлюють “фахівці з конституційного права” — зокрема закордонні.
21 травня президент Володимир Зеленський провів розмову з Генсеком НАТО Марком Рютте. Сторони зокрема обговорили ситуацію на фронті, тиск на Росію, формати перемовин щодо припинення вогню та узгодження санкцій. Також мовилося про подальшу співпрацю України з Альянсом.
Президент США Дональд Трамп під час нещодавньої розмови з європейськими лідерами дав зрозуміти, що вважає цілком реальною перемогу Росії у війні проти України.