«Так виглядає прагнення Росії до миру»: посол Німеччини засудив масований обстріл України
Джерело: Мартін Єґер/X
Посол Німеччини в Україні Мартін Єґер зазначив, що сьогоднішній ракетний обстріл України, внаслідок якого зокрема постраждала й дитяча лікарня у Києві, є свідченням того, як Росія “прагне миру”.
“Сьогодні вранці російська сторона здійснила ракетну атаку по Україні, в тому числі по Києву. Тут постраждала, серед іншого, дитяча лікарня “Охматдит”. Багато жертв у Києві – загиблих, поранених. Це війна проти мирного населення. Ось як виглядає готовність Росії до переговорів і її прагнення до миру”, – написав він.
Нагадаємо, що зранку 8 липня російські військові влучили по дитячій лікарні “Охмадит”. Пацієнтів дитячої лікарні евакуюють в комунальні лікарні міста.
Під завалами дитячої лікарні “Охмадит” у Києві, куди влучила російська ракета, можуть перебувати люди. Глава МВС Ігор Клименко зазначив, що нині рятувальники мають три години так званого “золотого часу”, аби врятувати тих, хто може перебувати там.
- Десятеро загиблих та ще 31 поранений внаслідок масованої ракетної атаки по місту Кривий Ріг.
- 8 липня росіяни вкотре масовано атакували Україну 40 ракетами різного типу.
У 2026 році очікується початок роботи Спеціального трибуналу щодо злочину агресії РФ проти України.
Західні союзники України ведуть переговори про постачання додаткових зенітно-ракетних комплексів Patriot і прагнуть досягти домовленості до саміту НАТО, котрий відбудеться наприкінці червня, поінформувало обізнане джерело.
5 травня президент США Дональд Трамп повідомив, що має намір залучити главу Туреччини Реджепа Таїпа Ердогана до зупинення повномасштабної війни Росії проти України.
Для проведення масованих штурмів російські війська змушені відправляти застарілу техніку через гострий дефіцит, зауважив військовий журналіст Андрій Цаплієнко.
5 травня МВС, Нацполіція, Уповноважений з питань зниклих безвісти за особливих обставин, ініціатива “Bring Kids Back UA” та Міжнародна комісія з питань зниклих безвісти осіб (МКЗБ) оголосили про початок національної та міжнародної ініціативи у відповідь на примусову депортацію українських дітей до РФ. Особлива увага приділяється створенню єдиної ДНК-бази даних родичів зниклих дітей.