Так званий суд «ДНР» засудив 33 українських військових на терміни від 27 до 29 років
Джерело: пресслужба слідчого комітету РФ
Так званий “верховний суд” самопроголошеної Донецької народної республіки 7 лютого засудив 33 українським військовослужбовцям терміном термін від 27 до 29 років.
Російська сторона стверджує, що військових визнали винними за статтями про “жорстоке поводження з цивільним населенням, вбивство, замах на вбивство та навмисне пошкодження чужого майна”.
На лаві підсудних у так званому “суді” опинилися військовослужбовці 36-ї окремої бригади морської піхоти та 17-ї окремої танкової бригади ЗСУ. У пресслужбі поінформували, що покарання військові відбуватимуть у колонії “суворого режиму”.
Зауважимо, 36-та окрема бригада морської піхоти імені контрадмірала Михайла Білинського — з’єднання морської піхоти України. Перебуває у підпорядкуванні Командування Морської піхоти ВМС України.
13 квітня 2022 року під час оборони Маріуполя в результаті вторгнення Росії підрозділи 36-ї окремої бригади морської піхоти зуміли з’єднатися з силами полку Азов на території металургійного комбінату Азовсталь та продовжити оборону заводу.
В кінці жовтня 2022 року морпіхів передислокували на Авдіївський напрямок у районах Водяного та Опитного.
У листопаді 2022 року бригада брала участь у боях на Херсонському напрямку та звільненні правобережжя Херсонщини.
17-та окрема танкова Криворізька бригада імені Костянтина Пестушка — формування танкових військ у складі Сухопутних військ Збройних сил України. За організаційно-штатною структурою бригада входить до складу ОК “Схід”.
11—12 травня 2022 року під час повномасштабного наступу російських військ на Україну в боях зі звільнення Харківщини від росіян. Поблизу селища Білогорівка Луганської області 17-та бригада брала участь у знищенні понад 100 одиниць російської бронетехніки, яка готувалася форсувати Сіверський Донець.
Варто наголосити, що близько 90% українських військовополонених пройшли через катування, зґвалтування, погрози сексуальним насильством або інші форми жорстокого поводження.
Раніше представник Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими Юрій Таранюк повідомив, що в російському полоні перебувають понад 8000 українців.
Довідка. Правовий статус військовополоненого визначено Женевською конвенцією про поводження з військовополоненими від 12.08.1949 року, яку ратифіковано Указом ПВР УРСР від 03.07.1954 року, а для України Конвенція набула чинності 03.01.1955 року.
Положення Конвенції застосовуються не лише в мирний час, а й в усіх випадках оголошеної війни чи будь-якого іншого збройного конфлікту, що може виникнути між двома чи більше Високими Договірними Сторонами, навіть якщо стан війни не визнаний однією з них; в усіх випадках часткової або повної окупації території Високої Договірної Сторони, навіть якщо цій окупації не чиниться жодний збройний опір.
У разі передачі на утримання військовополонених іншій державі, відповідальність за дотримання положень Конвенції буде нести держава, що прийняла полонених. Отже, з моменту отримання статусу військовополоненого особа підпадає під захист Конвенції, за дотриманням положень якої несе відповідальність держава, яка утримує військовополонених.
Основою поводження з військовополоненими є принципи гуманності.
- Глава ГУР МОУ Кирило Буданов прокоментував обмін військовополоненими та пояснив, чому Росія не хоче повертати бійців “Азова”.
- 3 січня між Україною та Росією відбувся найбільший з початку повномасштабної війни обмін військовополоненими. Фахівці ISW пояснили, чому РФ погодилась на обмін після місяців затримок.
- 3 січня начальник Головного управління розвідки Міноборони Кирило Буданов повідомив, що черговий обмін військовополоненими готувався досить довго, допомогу в організації процесу безпосередньо надали ОАЕ.
- Захисники Маріуполя та колишні військовополонені Владислав “Вікіпедія” Жайворонок, Валерія “Нава” Суботіна та медична кураторка Патронатної служби “Азову” Дзвенислава “Дзвінка” Сіра розповіли про бездіяльність Червоного Хреста в межах обміну військовополоненими.
Жителька Харкова Ольга Толстая три роки займається виготовленням традиційних українських прикрас, гроші з продажу яких витрачає на годування та лікування котів у постраждалому від російських обстрілів житловому районі Північна Салтівка.
Співзасновник Netflix Рід Гастінгс, який зараз є виконавчим директором стримінгу, пожертвував 2 мільйони доларів благодійній організації “White Stork”, яка надає допомогу Україні.
Президент США Дональд Трамп заявив, що планує провести телефонну розмову з президентом Росії Володимиром Путіним 18 березня, щоб обговорити війну РФ проти України.
Триває 1118-та доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) сягли понад 895 тисяч осіб.
США планують вийти з Міжнародного центру з розслідування злочинів агресії проти України (ІСРА). Очікується, що відповідне рішення буде оголошено сьогодні, 17 березня, в електронному листі до персоналу та членів Агенції ЄС з питань кримінальної юстиції (Євроюсту), на базі якої ICPA розпочав свою роботу.