Так званий суд «ДНР» засудив 33 українських військових на терміни від 27 до 29 років

Джерело: пресслужба слідчого комітету РФ

Так званий “верховний суд” самопроголошеної Донецької народної республіки 7 лютого засудив 33 українським військовослужбовцям терміном термін від 27 до 29 років.

Російська сторона стверджує, що військових визнали винними за статтями про “жорстоке поводження з цивільним населенням, вбивство, замах на вбивство та навмисне пошкодження чужого майна”.

На лаві підсудних у так званому “суді” опинилися військовослужбовці 36-ї окремої бригади морської піхоти та 17-ї окремої танкової бригади ЗСУ. У пресслужбі поінформували, що покарання військові відбуватимуть у колонії “суворого режиму”.

Зауважимо, 36-та окрема бригада морської піхоти імені контрадмірала Михайла Білинського — з’єднання морської піхоти України. Перебуває у підпорядкуванні Командування Морської піхоти ВМС України.

13 квітня 2022 року під час оборони Маріуполя в результаті вторгнення Росії підрозділи 36-ї окремої бригади морської піхоти зуміли з’єднатися з силами полку Азов на території металургійного комбінату Азовсталь та продовжити оборону заводу.

В кінці жовтня 2022 року морпіхів передислокували на Авдіївський напрямок у районах Водяного та Опитного.

У листопаді 2022 року бригада брала участь у боях на Херсонському напрямку та звільненні правобережжя Херсонщини.

17-та окрема танкова Криворізька бригада імені Костянтина Пестушка — формування танкових військ у складі Сухопутних військ Збройних сил України. За організаційно-штатною структурою бригада входить до складу ОК “Схід”.

11—12 травня 2022 року під час повномасштабного наступу російських військ на Україну в боях зі звільнення Харківщини від росіян. Поблизу селища Білогорівка Луганської області 17-та бригада брала участь у знищенні понад 100 одиниць російської бронетехніки, яка готувалася форсувати Сіверський Донець.

Варто наголосити, що близько 90% українських військовополонених пройшли через катування, зґвалтування, погрози сексуальним насильством або інші форми жорстокого поводження.

Раніше представник Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими Юрій Таранюк повідомив, що в російському полоні перебувають понад 8000 українців.

Довідка. Правовий статус військовополоненого визначено Женевською конвенцією про поводження з військовополоненими від 12.08.1949 року, яку ратифіковано Указом ПВР УРСР від 03.07.1954 року, а для України Конвенція набула чинності 03.01.1955 року.

Положення Конвенції застосовуються не лише в мирний час, а й в усіх випадках оголошеної війни чи будь-якого іншого збройного конфлікту, що може виникнути між двома чи більше Високими Договірними Сторонами, навіть якщо стан війни не визнаний однією з них; в усіх випадках часткової або повної окупації території Високої Договірної Сторони, навіть якщо цій окупації не чиниться жодний збройний опір.

У разі передачі на утримання військовополонених іншій державі, відповідальність за дотримання положень Конвенції буде нести держава, що прийняла полонених. Отже, з моменту отримання статусу військовополоненого особа підпадає під захист Конвенції, за дотриманням положень якої несе відповідальність держава, яка утримує військовополонених.

Основою поводження з військовополоненими є принципи гуманності.

Генерал-лейтенант Олександр Павлюк, командувач Сухопутних військ Збройних Сил України, повідомив, що за тиждень з 18 по 24 липня підрозділи РЕБ зірвали майже 8 тисяч завдань ворога із застосування розвідувальних БпЛА та FPV-дронів.

Станом на 22:00 в п’ятницю, 26 липня, від початку доби по всій лінії фронту кількість бойових зіткнень збільшилась до 107.

Румунія заявила, що виявила на своїй території фрагменти російських безпілотників, проте в НАТО стверджують, що не бачать ознак навмисного нападу на територію Альянсу.

Лідер фракції “Європейська Солідарність” Петро Порошенко привіз українським захисникам на Харківщину нову партію техніки, зокрема дрони, системи радіоелектронної боротьби, командно-штабні машини та техніку для будівництва фортифікацій.

Протягом дня, 26 липня, армія РФ здійснила 16 обстрілів прикордонних територій та населених пунктів Сумської області. Загалом зафіксовано 69 вибухів.