Телескоп NASA зафіксував космічний знак питання у глибокому космосі
Джерело: CNN
Космічний об’єкт у формі знаку питання, неподалік від пари молодих зірок під назвою Herbig-Haro 46/47, зафіксував телескоп NASA імені Джеймса Вебба, і вчені думають, що знають, що це може бути.
На знімку в ближньому інфрачервоному світлі зафіксовані зірки Herbig-Haro 46/47, що зароджуються, котрі розташовані в 1470 світлових роках від Землі у сузір’ї Вітрила. На знімку їх видно як блакитну туманність на задньому плані.
За ними спостерігали та вивчали космічні та наземні телескопи з 1950-х років, одначе, високочутливий телескоп Вебба допоміг отримати найбільш деталізоване зображення з найвищою роздільною здатністю. Він здатний спостерігати за Всесвітом з довшими хвилями світла, ніж інші космічні телескопи.
Телескоп Вебба висвітлює інформацію про походження нашого Всесвіту, але поява цього таємничого об’єкта залишає більше запитань, ніж відповідей. Космічний знак питання не спостерігався і не вивчався, тому вчені не зовсім впевнені в походженні та складі об’єкта.
Однак, у них є кілька версій, заснованих на його формі та розташуванні.
Так, можливо, розділовий знак з’явився після злиття двох галактик, одна з яких розтягується під гравітацією іншої.
Існують мільярди галактик, котрі спостерігаємо у нашій частині Всесвіту, більшість має спіралеподібну або еліптичну форму. Та це як у випадку з хмарами, якщо в них довго вдивлятися, можна побачити що завгодно, — пояснив керівник відділу астрономії Університету Сассекса Стівен Вілкінс.
Тож крапка в цьому знаку може бути великою галактикою, котра витягла меншу галактику в вигнуту лінію.
Окрім цього, експерти не виключають, що об’єкт може бути просто двома галактиками, що розташовані в безпосередній близькості одна від одної. Червоний колір свідчить про те, що об’єкт розташований від нас дуже далеко.
Те, що раніше ми бачили як розмиті плями невизначеної форми, нині ж маємо змогу роздивитися у дивовижних деталях… Можливо, одного разу ми зможемо подивитися на цю галактику за допомогою настільки потужних телескопів, що навіть її незвичайна форма загубиться в нових деталях, — зазначив Вілкінс.
- Космічний телескоп James Webb зробив світлину туманності “Кільце” у формі бублика, що знаходиться в сузір’ї Ліри.
- Космічний телескоп James Webb у першу річницю своєї робити в космосі зробив світлину молекулярної хмари Ро Змієносця.
- Телескоп імені Джеймса Вебба (JWST) NASA виявив, що дві нейтронні зорі врізалися одна в одну настільки сильно, що це могло утворити золото в космосі.
У Центрі національного спротиву повідомили, що на тимчасово окупованих територіях росіяни продовжують спонукати українських дітей робити доноси.
Комітет захисту журналістів у листі до президента Володимира Зеленського від 19 грудня закликав вжити заходів для забезпечення вільної роботи журналістів й медіа, та разом з тим, покарання відповідальних за залякування журналістів.
У 2025 році Вінницька міська рада передбачила фінансування на комунальні медіа у понад 78 млн грн. Бюджет міська рада ухвалила 20 грудня.
На Рівненщині суд заочним рішенням відмовив позивачеві, колишньому чоловікові відповідачки, у задоволенні позову про позбавлення її батьківських прав та попередив рівнянку про необхідність належного виконання обов’язків з виховання та утримання неповнолітньої доньки.
Міністерство внутрішніх справ опублікувало інформацію про оголошення у розшук колишнього керівника КП “Київський метрополітен” Віктора Брагінського, котрого підозрюють у службовій недбалості, яка призвела до підтоплення та пошкодження тунелів між станціями.