Тернопіль виключили з рейтингу Transparency International через фейк на сайті міськради
Джерело: Transparency International Ukraine
Тернопіль втратив місце і статус у рейтингу програми “Прозорі міста” Transparency International Ukraine через фейкову новину на офіційному сайті міської ради.
“У межах підготовки двох окремих досліджень аналітична команда виявила, що в офіційних відповідях Тернопільської міської ради на запити організації містяться сфальсифіковані дані. Зокрема, для оцінки міста в рейтингу Open Data Pulse міська рада надала посилання на фейкову новину про проведення хакатону, якого насправді не було”, – йдеться у повідомленні.
Перевірки виявили ще декілька маніпуляцій: за вказаними посиланнями на матеріали про навчання посадовців раніше містилися тексти про дозвілля літніх людей. Перевірка через Wayback Machine підтвердила, що тексти у старих публікаціях підмінили, ймовірно, щоб підвищити результати у рейтингу.
Тернопільська міська рада визнала “неналежний контроль” та “подання некоректних посилань”, однак не зізналася у фальсифікаціях, не провела повноцінного внутрішнього розслідування, не визначила винних і не запропонувала заходів для недопущення таких порушень у майбутньому.
Transparency International Ukraine вказує, що прозорість не можна імітувати.
“Ми не прагнемо “карати” органи місцевого самоврядування, ми прагнемо захищати принципи належного врядування та допомагати будувати стійкі та сталі системи. Ми публічно відстоюємо межу – маніпуляції на сайтах міських рад і задля позицій у рейтингах недопустимі. І жодні попередні здобутки цього не перекреслять”, – зазначив виконавчий директор ТІ Ukraine Андрій Боровик.
- У базі федерального розшуку МВС РФ з’явилося ім’я Іллі Шуманова, генерального директора організації Transparency International Russia, яка займається дослідженням корупції.
У Дніпрі суд виніс вирок жінці, яка намагалася продати свого дворічного сина за мільйон гривень.
На Закарпатті правоохоронці затримали двох чоловіків, які прогулювались селом з радянською символікою. Один із затриманих — священник УПЦ МП.
Національна поліція спільно зі Службою безпеки України викрили чергові схеми ухилення від мобілізації в кількох регіонах країни.
Відеосервіс YouTube заблокував в Україні канали низки підсанкційних осіб, зокрема колишнього радника Офісу президента і блогера Олексія Арестовича.
У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 16:00 9 травня. Загалом, від початку доби вже зафіксовано 80 бойових зіткнень.