The Guardian: «Червоні лінії» Путіна – лише слова, РФ – не така сильна, як вважають
Джерело: The Guardian
Експерти переважно скептично ставилися до цінності українського вторгнення в Росію, хоча прогрес ЗСУ на місці був кращим, ніж багато хто прогнозував два дні тому.
Наступ Сил оборони на Курську область РФ відбувається в той час, коли Київ відчуває зростаючий тиск на фронті зокрема на Донецькому напрямку.
Наукова співробітниця кафедри воєнних досліджень Королівського коледжу Лондона, дослідниця та докторка Джейд МакГлин зауважила: “Що стосується військової стратегії, я залишаюся трохи спантеличеною, але як політична стратегія вона була дуже успішною. Це ще раз свідчить про те, що “червоні лінії” Путіна – це лише слова, і що Росія не така сильна, як дехто здається”.
Побоювання щодо того, що Росія може помститися Заходу, лежать в основі рішень президента США Джо Байдена та інших лідерів щодо обмеження на використання західного озброєння, зокрема винищувачів F-16, на території противника. Поки що підтверджених повідомлень про їх використання в наступі на Курську не надходило, хоча з боку Росії були деякі заяви про використання Україною бронетехніки Stryker і Bradley.
Зауважимо, 7 серпня речник Держдепартаменту США Метью Міллер під час брифінгу пояснив, що Україна заздалегідь не проінформувала США про свій план наступу на територію РФ. Тож американська сторона вважає операцію на ворожій території суверенним рішенням Києва.
Окрім того, 8 серпня заступниця прессекретаря Пентагону Сабріна Сінгх наголосила, що наступ українських військ на російську Курську область “відповідає нашій політиці”.
Своєю чергою, речник Єврокомісії Петер Стано прокоментував події в Курській області. Посадовець заявив, що, згідно з міжнародним правом, Україна має право захищатися, включно з ударами по агресору на його території.
Додамо, що ввечері 7 серпня у Курській області РФ запровадили режим надзвичайної ситуації, заявив тимчасовий виконувач обов’язків глави регіону Олексій Смірнов. Серед причин рішення він назвав “складну оперативну ситуацію у прикордонних районах” та необхідність “ліквідувати наслідки” заходу ЗСУ до області.
Режим НС у Курській області запровадили через 36 годин після початку наступу ЗСУ на регіон: за даними Міноборони РФ, українська армія зайшла на територію області приблизно о 8 ранку 6 серпня. До вечора 7 серпня Збройні сили України взяли під свій контроль щонайменше 11 населених пунктів під Курськом, а також газовимірювальну станцію “Суджа”, яка забезпечує приблизно половину постачань російського “Газпрому” до Європи.
- У Сумській ОВА надвечір 6 серпня повідомили, що у небі над Сумщиною українським захисникам вдалося збити ворожий гелікоптер.
- Член комітету держдуми РФ з безпеки Адальбі Шхагошев заявив, що наступальну операцію ЗСУ у Курській області українська армія підготувала спільно зі спецслужбами Великої Британії.
- У російському міноборони визнали прорив кордону.
Євросоюз планує заборонити імпорт російського первинного алюмінію у межах 16-го пакету санкцій проти Росії. Очікується, що нові санкції Єврокомісія прийме у лютому.
Учасники Контактної групи з підтримки оборони України домовилися зустрітися наступного разу в Брюсселі за тиждень до Мюнхенської безпекової конференції, запланованої на 14-16 лютого, повідомив міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 14 січня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 158 бойових зіткнень.
14 січня у вечірньому відеозверненні президент Володимир Зеленський прокоментував випадки переведення авіатехніків та обслуговуючого персоналу Повітряних сил до піхоти. Глава держави запевнив, що заборонив зменшувати кількість фахівців, потрібних підрозділам ПС.
У низці приватних переговорів з командою Дональда Трампа трансатлантичні партнери висловили аргументи на користь продовження підтримки України. У результаті, союзники заявили, що нова адміністрація США не стане змушувати Київ до передчасних переговорів з Росією.