Токіо виділить 1,25 млрд євро для підтримки японських інвесторів в Україні

Джерело: прем’єр-міністр України Денис Шмигаль у Telegram

Під час конференції з економічного розвитку та відбудови в Токіо Японія зобов’язалася виділити 1,25 млрд євро для підтримки японських інвесторів в Україні. Про це свідчать підписані відповідні документи.

За словами прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля, нова програма експортно-кредитного агентства Японії NEXI має дві складові. Це, зокрема, гарантії для японських інвесторів і кредитна лінія для експорту японських товарів для реалізації проєктів відновлення в Україні.

“Також обговорили подальшу лібералізацію торгівлі між нашими державами. Запропонував міністру Сайто опрацювати питання оновлення угоди про захист інвестицій”, – написав він.

Крім того, прем’єр-міністр розмовляв з міністром фінансів Японії Шунічі Сузукі про продовження бюджетної підтримки та подякував за намір виділити цього року 4,5 млрд доларів фінансової допомоги.

“На полях Конференції в Токіо провів також зустріч із міністеркою закордонних справ Японії Йоко Камікавою. Наше спільне завдання – притягнути росію до відповідальності та змусити платити. Обговорили конфіскацію заморожених російських активів”, – додав він.

За його словами, він наголосив на необхідності включення Росії до чорного списку FATF і вжиття заходів для уникнення визнання псевдовиборів на окупованих РФ українських територіях.

22 квітня російські війська вкотре обстріляли Харків. Голова міста поінформував, що росіяни цілили по інфраструктурному обʼєкту. Наразі інформація щодо постраждалих та руйнувань уточнюється.

22 квітня у Вінниці одному з підозрюваних у вбивстві та замаху на життя поліціянтів на Гайсинщині, а також у дезертирстві, обрано безальтернативний запобіжний захід у виді тримання під вартою.

На Хмельниччині правоохоронці оголосили підозру настоятелю одного з храмів Шепетівської єпархії УПЦ Московського патріархату. Його звинувачують у вихвалянні діяльності президента РФ Володимира Путіна і виправданні збройної агресії Росії проти України.

22 квітня у Києві з офіційним візитом перебуває двопартійна делегація Конгресу Сполучених Штатів. До столиці України приїхали чотири члени Палати представників: республіканці Томас Кін та Натаніель Морен, а також демократи Білл Кітінг і Мадлен Дін.

Німецький виробник будівельних матеріалів Knauf оголосив про свій вихід з російського ринку, закінчуючи більш ніж тридцятирічну діяльність у цій країні. Компанія не вказала конкретні причини свого рішення, але зазначила, що воно пов’язане з “поточними подіями”.