Трамп не запросив Зеленського на свою інавгурацію
Джерело: пресконференція Дональда Трампа
Обраний 47-м президентом США Дональд Трамп заявив, що не запрошував главу Української держави Володимира Зеленського на інавгурацію 20 січня.
Так, відповідаючи на запитання, чи запросив Трамп Зеленського, він визнав, що ні, однак, додав, “якщо він захоче приїхати, я хотів би його прийняти”.
Разом з тим, Трамп зауважив, що не запросив на подію і главу РФ Володимира Путіна.
Раніше CBS News інформувало, що китайський лідер Сі Цзіньпінь не приїде до США на інавгурацію Дональда Трампа попри те, що новообраний лідер Штатів особисто запросив його на церемонію.
Додамо, Національна безпекова команда обраного президента Дональда Трампа проводить переговори з Білим домом та українськими представниками, намагаючись знайти шляхи завершення війни з Росією, повідомляють кілька джерел, обізнаних із ситуацією.
Також стало відомо, що Трамп запропонував європейським країнам розмістити війська на території України для контролю над дотриманням режиму припинення вогню. Відповідну ініціативу озвучили на зустрічі з президентом України Володимиром Зеленським та главою Франції Емманюелем Макроном у Парижі 7 грудня.
7 грудня Трамп здійснив свою першу закордонну поїздку після перемоги на виборах, відвідавши Париж, де зустрівся з Зеленським та Макроном. На цій зустрічі Трамп закликав до негайного припинення вогню та початку мирних переговорів, наголосивши на необхідності надання Україні гарантій безпеки. Після переговорів він заявив, що Росія вже програла, зазнавши значних втрат, і що Володимир Путін має готуватися до завершення війни. Водночас Трамп зазначив: Зеленський готовий укласти мир.
Під час своєї передвиборної кампанії Трамп неодноразово заявляв, що зможе завершити війну між Росією та Україною одразу після свого приходу до влади. Однак конкретного плану врегулювання він досі не представив надав. Неназвані помічники Трампа повідомили WSJ, що конкретної стратегії щодо врегулювання конфлікту поки що не існує, і команда республіканця лише розпочала формування ідей у цьому напрямку.
- Речник Кремля Дмитро Пєсков привітав слова Дональда Трампа, який виступив проти ударів західними ракетами по російській території. За його словами, така позиція новообраного американського президента повністю співпадає з позицією Росії.
- Спецпредставник Дональда Трампа з питань України Кіт Келлог відповів російському олігарху Константіну Малофєєву, який заявив, що Путін “пошле до біса” мирну пропозицію Трампа.
- Генеральний секретар НАТО Марк Рютте закликав відтермінувати можливі мирні переговори з Росією, доки Україні постачать достатньо військової допомоги західні союзники.
Головнокомандувач Збройних Сил України Олександр Сирський розповів про річні втрати Росії, безпрецедентні операції ЗСУ, сучасну тактику ведення війни та розробку українських систем ППО. Генерал наголосив, що Україна має активно використовувати власні переваги для досягнення перемоги у повномасштабній війні.
У Фінляндії керівництво партії “Союз лівих сил” зняло кандидатуру Ханну Тіайнена, незалежного кандидата на муніципальних і регіональних виборах, що відбудуться навесні. Причиною стало його висловлювання про війну Росії проти України.
У Генеральному штабі поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 19 січня. З початку доби відбулося 180 бойових зіткнень.
Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець поділився деталями про обстріли Херсона, про які він дізнався під час спілкування з місцевими мешканцями. Він наголосив, що російські війська цілеспрямовано атакують цивільне населення.
Міністерство економіки України планує залучити 12,5 мільйонів економічно неактивних громадян до ринку праці, надаючи можливості для опанування нових професій, перекваліфікації та підвищення кваліфікації, повідомила заступниця міністра економіки Тетяна Бережна.