Трамп обговорює з Путіним, «скільки українських територій може залишити собі Москва» — ЗМІ

Джерело: “Укрінформ” з посиланням на Politico

У ЗМІ, з посиланням на двох експертів з національної безпеки, повідомили, що колишній президент Дональд Трамп обговорює з президентом РФ Володимиром Путіним розподіл українських територій.

За даними джерел, Трамп обдумує угоду, згідно з якою НАТО зобов’язується не розширюватися на схід — зокрема, на Україну та Грузію – і веде переговори з Путіним про те, “скільки українських територій може залишити собі Москва”.

Проте, за словами одного з експертів з національної безпеки, який говорив на умовах анонімності, Трамп може “бути відкритий до чогось, що виключатиме розширення НАТО і не повертатиметься до кордонів 1991 року для України. Але це не означає відмови від будь-якої іншої можливості, включно з постачанням великої кількості зброї в Україну”.

Сам Трамп публічно не оприлюднив своїх планів щодо завершення війни Росії в України, але минулого тижня під час дебатів із президентом США Джо Байдена заявив, що якщо він переможе на президентських виборах в листопаді, то врегулює війну ще до того, як вступить на посаду в січні.

У 2026 році очікується початок роботи Спеціального трибуналу щодо злочину агресії РФ проти України.

Західні союзники України ведуть переговори про постачання додаткових зенітно-ракетних комплексів Patriot і прагнуть досягти домовленості до саміту НАТО, котрий відбудеться наприкінці червня, поінформувало обізнане джерело.

5 травня президент США Дональд Трамп повідомив, що має намір залучити главу Туреччини Реджепа Таїпа Ердогана до зупинення повномасштабної війни Росії проти України.

Для проведення масованих штурмів російські війська змушені відправляти застарілу техніку через гострий дефіцит, зауважив військовий журналіст Андрій Цаплієнко.

5 травня МВС, Нацполіція, Уповноважений з питань зниклих безвісти за особливих обставин, ініціатива “Bring Kids Back UA” та Міжнародна комісія з питань зниклих безвісти осіб (МКЗБ) оголосили про початок національної та міжнародної ініціативи у відповідь на примусову депортацію українських дітей до РФ. Особлива увага приділяється створенню єдиної ДНК-бази даних родичів зниклих дітей.