Трамп обіцяє повернути якнайбільше окупованих територій Україні у межах угоди з РФ

Джерело: Білий дім
Президент США Дональд Трамп заявив, що допоможе Україні повернути якнайбільше окупованих територій у межах мирної угоди з Росією.
За його словами, під час перемовин про завершення російсько-української війни Штати добиватимуться, аби Україні повернули якнайбільше окупованих РФ територій.
При цьому Трамп заявив, що мирна угода має бути “найкращою” і для Києва, і для Москви. Зокрема він зазначив, що подумає про послаблення санкцій проти РФ, але після того, коли буде укладено угоду.
“Ми зробимо все можливе, щоб укласти найкращу угоду для обох сторін. Але для України ми будемо дуже старатись укласти гарну угоду, щоб вони могли отримати якнайбільше (території) назад. Ми хочемо повернути якомога більше”, – сказав Трамп журналістам у Білому домі.
Американський президент наголосив, що очільнику Кремля Володимиру Путіну доведеться піти на поступки, однак не уточнив, на які саме.
Щодо ймовірності приєднання України до НАТО, то, за словами Трампа, у межах мирної угоди цього не буде. Він пояснив це тим, що “саме через це (ймовірність вступу України в НАТО) все почалось”.
Трамп також зауважив, що США не надаватимуть Україні значних гарантій безпеки, бо це – роль Європи.
“Європа – це їхній сусід. Але ми, звісно, попіклуємось про те, щоб все відбулось добре”, – наголосив Трамп пообіцявши підтримку європейським військам, які будуть розгорнуті в Україні.
При цьому Дональд Трамп визнав, що не може гарантувати, що Україна та Росія підпишуть мирну угоду, бо “чимало дивних речей відбувається з угодами”.
- Президент Володимир Зеленський запевнив, що угода України та США щодо корисних копалин не передбачає жодних боргів для Києва.
- Президент Володимир Зеленський назвав “гарним сигналом” можливу зустріч з президентом США Дональдом Трампом перед переговорами глави Білого дому з російським диктатором Володимиром Путіним.
Останні три роки були відзначені безпрецедентною співпрацею між українськими та американськими військовими, що включала спільне планування операцій, використання передових технологій та розвідданих. Однак внутрішньополітичні суперечки в Україні суттєво вплинули на ефективність цієї підтримки, що зрештою вплинуло на хід війни.
За даними розслідування газети The New York Times, американські посадовці були розлючені через успішну атаку української ракети по флагману Чорноморського флоту РФ крейсеру “Москва”, про яку їх не попередили.
За даними аналітиків, Росія хоче вплинути на хід переговорів щодо припинення бойових дій, тому розгортає масштабні атаки на кількох ділянках фронту в Україні, але навряд чи досягне значних успіхів.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 29 березня. Загалом, від початку доби відбулося 198 бойових зіткнень.
За даними ЗМІ, російські війська готуються розпочати новий наступ вже найближчими тижнями, аби максимально посилити тиск на Україну та зміцнити позицію Кремля на мирних перемовинах.