Трамп офіційно представив систему ПРО «Золотий купол» для відбиття атак РФ та КНР

Джерело: Reuters

Президент США Дональд Трамп обрав проект національної системи протиракетної оборони “Золотий купол” вартістю $175 мільярдів. Мета ініціативи – захистити Сполучені Штати від ракетних загроз з боку Китаю та Росії. Керівником програми призначили генерала Космічних військ США Майкла Гетлейна.

Проект передбачає створення масштабної орбітальної мережі, котра може містити сотні супутників. Ці супутники забезпечуватимуть раннє виявлення, відстеження та потенційне перехоплення ворожих ракет.

Система “Золотий купол” захистить нашу батьківщину, — заявив Трамп на пресконференції. Він також повідомив, що Канада висловила зацікавленість у приєднанні до проекту. За словами глави держави, нова система має бути введена в експлуатацію до закінчення його президентського терміну у січні 2029 року. Важливим регіоном, задіяним у програмі, стане Аляска: “Флорида, Джорджія та Індіана також отримають зиск”.

У канцелярії прем’єр-міністра Канади Марка Карні підтвердили, що уряд обговорює із Вашингтоном питання зміцнення співпраці у сферах безпеки.

Ці обговорення, природно, включають зміцнення NORAD та ініціативу “Золотий купол”, — мовиться у заяві.

Проте фахівець Центру стратегічних та міжнародних досліджень Том Карако вважає, що на створення системи “Золотий купол” потрібно не менше десяти років. Він зазначив, що США могли б використовувати існуючі напрацювання в галузі програмного забезпечення, а також інтегрувати напрацювання Кремнієвої долини та елементи системи ПРО, що вже діють.

За оцінками Бюджетного управління Конгресу США, реалізація проекту може вартувати 831 мільярд доларів протягом наступних двох десятиліть.

Дональд Трамп підписав указ про початок робіт над системою ПРО, аналогічною ізраїльському “Залізному куполу”, у січні 2025 року. У тексті документа наголошується, що сучасні ракетні технології, включаючи балістичні, гіперзвукові та крилаті ракети, становлять “найсерйознішу катастрофічну загрозу для національної безпеки США”.

Нещодавно начальник штабу Космічних сил США генерал Бредлі Ченс Солтцман під час конференції з безпеки поінформував, що ініційована президентом Дональдом Трампом система протиракетної оборони “Золотий купол” може коштувати Сполученим Штатам понад $1,5 трлн.

Протягом наступного десятиліття Китай і Росія можуть отримати на озброєння ракети з ядерними боєголовками, здатні виходити на низьку навколоземну орбіту і досягати території США значно швидше, ніж традиційні міжконтинентальні балістичні ракети. На це звернув увагу Пентагон, закликавши врахувати нову загрозу при побудові системи протиракетної оборони “Золотий купол”, анонсованої президентом Дональдом Трампом.

Напередодні публікації доповіді Білого дому щодо загроз для США Розвідувальне управління Міноборони США представило діаграму з прогнозами щодо розвитку ракетного потенціалу Китаю, Росії, Ірану та Північної Кореї.

Згідно з документом, до 2035 року кількість наземних МБР із ядерними боєголовками та дальністю понад 5500 км у Китаї може зрости з 400 до 700, у Росії — з 350 до 400, у Північній Кореї — з 10 або менше до 50, а в Ірані — до 60 (нині таких ракет Іран не має).

Однак, ключовим є інше: за оцінкою розвідки, Китай і Росія можуть отримати, відповідно, до 60 і “менше ніж 12” ядерних ракет фракційної орбітальної бомбардувальної системи (ФОБС), які здатні долетіти до США значно швидше.

У Медичному центрі Каліфорнійського університету в Лос-Анджелесі вперше у світі успішно пересадили людині сечовий міхур. Це стало результатом чотирирічних досліджень та розробок команди лікарів під керівництвом доктора Німи Нассірі та Індербіра Гілла.

На півночі Казахстану, де понад сорок років випробовували ядерну зброю, життя досі не повернулося до норми. Понад мільйон осіб зазнали впливу радіації, а спадкові мутації надалі скалічують нові покоління.

Країни Європейського Союзу засудили інцидент, що стався під час візиту дипломатичної делегації до Західного берега, коли ізраїльські військові відкрили вогонь неподалік місії. Італія та Франція викликали послів Ізраїлю для пояснень, тоді як Німеччина, попри тісні зв’язки з Ізраїлем, назвала стрілянину “неспровокованою”.

У Бразилії медики провели 15-годинну операцію з розділення сіамських близнючок. Дівчатам по одному року.

Грузія з 15 травня запровадила для громадян Росії та Білорусі повну заборону на вивезення з країни легкових автомобілів та спецтехніки. Як пояснили на гарячій лінії агентства сервісних послуг МВС Грузії, ще до набуття новими правилами чинності реекспорт у напрямку Росії та Білорусі вже був заборонений. Однак раніше не діяли обмеження для громадян цих держав під час вивезення техніки до третіх країн. Відтепер умови змінилися.