Трамп підписав перші укази на посаді президента

Джерело: CNN

20 січня президент США Дональд Трамп здійснив повернення до Білого дому, підписуючи низку документів, від призначень до виконавчих дій, на церемонії підписання у Капітолії після вступу на посаду.

Джейсон Міллер, старший радник Transition Trump-Vance, зауважив, що Трамп завершить і підпише виконавчі документи в Капітолії після інавгурації, тоді як решта будуть підписані під час його появи на сцені Capital One Arena того ж дня.

Додамо, у своїй першій заяві новообраний глава США оголосив надзвичайну ситуацію на південному кордоні. Усі нелегальні мігранти будуть затримані.

Раніше стало відомо, що Трамп готує понад 100 указів, починаючи з першого дня роботи в Білому домі. Переважно вони стосуватимуться питань безпеки кордонів, депортації та інших політичних пріоритетів.

Трамп розповів сенаторам-республіканцям про свої плани під час закритої зустрічі. Очікується, що багато з цих указів введуть в дію 20 січня, в день інавгурації. Головний радник Трампа Стівен Міллер представив сенаторам від Республіканської партії заходи з безпеки кордонів та імміграційного контролю, які, ймовірно, запровадять найближчим часом.

Союзники новообраного президента підготували цілу низку указів, які Трамп міг би швидко підписати з широкого кола питань — від закриття кордону між США та Мексикою до розвитку енергетики, правил використання робочої сили, гендерної політики в школах та мандатів на вакцинацію, а також інших обіцянок, зроблених під час його передвиборчої кампанії з першого дня.

Сенатори очікують, що нова адміністрація скасує багато указів адміністрації Байдена, водночас запровадить власні пропозиції.

За словами сенаторів, серед пропозицій — завершення будівництва стіни на кордоні між США та Мексикою, створення центрів утримання мігрантів, де вони могли б перебувати до моменту депортації.

Сенатори очікують, що Трамп повернеться до багатьох заходів, які діяли під час його першого терміну — зокрема, до тих, які вимагають від мігрантів подавати заяви в інших країнах або залишатися в Мексиці, а не в’їжджати в США, поки їхні заяви розглядаються — а також до масових примусових заходів з депортації тих, хто перебуває в США без законних підстав.

Деякі політики очікують, що команда Трампа спочатку зосередиться на приблизно 1 мільйоні мігрантів, які, за його словами, нещодавно в’їхали в країну, були засуджені за скоєння злочинів або які, за рішенням судів, не мають права перебувати в США.

28 червня в Україні щороку відзначається День Конституції – єдине державне свято, закріплене в Основному Законі країни. Саме цього дня 1996 року після безперервної сесії Верховна Рада ухвалила Конституцію незалежної України. Документ визначив правові засади державного устрою, основні свободи та обов’язки громадян, структуру влади, а також став ключовим кроком у формуванні української демократії.

Комісія з питань мінімальної заробітної плати Німеччини планує до 2027 року поступово підвищити мінімальну заробітну плату до 14,60 євро за годину. Після цього Німеччина матиме другу за розміром мінімальну оплату праці в ЄС — після Люксембургу.

Віцепрем’єр-міністр — міністр національної єдності Олексій Чернишов після обрання запобіжного заходу заявив, що, на його думку, сума застави є надто великою.

Аргентинсько-американський композитор Лало Шифрін, автор музичної теми до фільму «Місія нездійсненна» та понад ста інших аранжувань для кіно і телебачення, помер у віці 93 років.

Поліція Осло висунула звинувачення Маріусу Боргу Хойбі, старшому сину кронпринцеси Норвегії, у зґвалтуванні, сексуальному насильстві та нанесенні тілесних ушкоджень. Справа, що розслідувалася кілька місяців, включає “двозначну” кількість ймовірних жертв.