Трамп підписав перші укази на посаді президента

Джерело: CNN

20 січня президент США Дональд Трамп здійснив повернення до Білого дому, підписуючи низку документів, від призначень до виконавчих дій, на церемонії підписання у Капітолії після вступу на посаду.

Джейсон Міллер, старший радник Transition Trump-Vance, зауважив, що Трамп завершить і підпише виконавчі документи в Капітолії після інавгурації, тоді як решта будуть підписані під час його появи на сцені Capital One Arena того ж дня.

Додамо, у своїй першій заяві новообраний глава США оголосив надзвичайну ситуацію на південному кордоні. Усі нелегальні мігранти будуть затримані.

Раніше стало відомо, що Трамп готує понад 100 указів, починаючи з першого дня роботи в Білому домі. Переважно вони стосуватимуться питань безпеки кордонів, депортації та інших політичних пріоритетів.

Трамп розповів сенаторам-республіканцям про свої плани під час закритої зустрічі. Очікується, що багато з цих указів введуть в дію 20 січня, в день інавгурації. Головний радник Трампа Стівен Міллер представив сенаторам від Республіканської партії заходи з безпеки кордонів та імміграційного контролю, які, ймовірно, запровадять найближчим часом.

Союзники новообраного президента підготували цілу низку указів, які Трамп міг би швидко підписати з широкого кола питань — від закриття кордону між США та Мексикою до розвитку енергетики, правил використання робочої сили, гендерної політики в школах та мандатів на вакцинацію, а також інших обіцянок, зроблених під час його передвиборчої кампанії з першого дня.

Сенатори очікують, що нова адміністрація скасує багато указів адміністрації Байдена, водночас запровадить власні пропозиції.

За словами сенаторів, серед пропозицій — завершення будівництва стіни на кордоні між США та Мексикою, створення центрів утримання мігрантів, де вони могли б перебувати до моменту депортації.

Сенатори очікують, що Трамп повернеться до багатьох заходів, які діяли під час його першого терміну — зокрема, до тих, які вимагають від мігрантів подавати заяви в інших країнах або залишатися в Мексиці, а не в’їжджати в США, поки їхні заяви розглядаються — а також до масових примусових заходів з депортації тих, хто перебуває в США без законних підстав.

Деякі політики очікують, що команда Трампа спочатку зосередиться на приблизно 1 мільйоні мігрантів, які, за його словами, нещодавно в’їхали в країну, були засуджені за скоєння злочинів або які, за рішенням судів, не мають права перебувати в США.

Служба оборонної розвідки та безпеки Латвії (MIDD) попередила громадян про можливу присутність російських шпигунів і диверсантів у країні та оприлюднила поради, як їх розпізнати.

У Тернополі 15 травня відбувся міський фестиваль “Вишиванка – код нації 2025”. Учасники дефілювали в Українському домі, продемонструвавши десятки вишиванок – від старовинних до сучасних.

Головна редакторка та співзасновниця The Kyiv Independent Ольга Руденко відмовилася від участі в Oslo Freedom Forum після того, як організатор заходу різко зреагував на її зауваження щодо великої кількості російських спікерів, натомість відсутності українських.

Країна НАТО Естонія звинуватила російський військовий літак у порушенні її повітряного простору. 

15 травня Київрада за ініціативи мера Віталія Кличка, затвердила нові заходи соціальної підтримки столичних мешканців. Окрім 10 тисяч разової допомоги містянам, домівки котрих постраждали від російських атак, Київ додатково надаватиме кошти тим, хто потребуватиме тимчасової оренди житла на час відновлення пошкодженого.Мова про 40 тисяч разової підтримки та 20 тисяч — щомісячної.